- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Sławomir Neumann: pewne grupy zawodowe powinny być szczepione obowiązkowo

Fot. małgorzata Więcek-Cebula
- REKLAMA -

Do słabego zainteresowania szczepieniami przeciwko COVID-19 na terenie powiatu bocheńskiego odnieśli się podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Bochni przedstawiciele PO. I poradzili rządzącym: w tej sprawie potrzebna jest edukacja.

Na pytanie zadane przez portal Bochniazbliska.pl: w jaki sposób przekonać mieszkańców powiatu bocheńskiego do zaszczepienia się przeciwko COVID-19 poseł Urszula Augustyn zwróciła uwagę, że konieczna jest solidna edukacja.

– Edukacja powinna być lekarstwem na to, by ludzie zrozumieli: co mogą zyskać dzięki szczepieniom, jaka jest dla nich ochrona itd. To wszystko jest jednak w rękach rządzących. To oni mają na to pieniądze, mają instrumenty, mają środki. Edukacja na temat szczepień także do nich należy – podkreślała poseł PO.

Według przedstawicieli PO pewne grupy zawodowe w Polsce powinny być objęte obowiązkowym szczepieniem.

– To mogą być nauczyciele, albo cała służba zdrowia, bo niestety nawet wśród lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów nie wszyscy są zaszczepieni. To są wszystkie służby publiczne, które powinny być zaszczepione. Nie możemy sobie pozwolić na to, że będziemy mieć połowę społeczeństwa niezaszczepionego – mówił Sławomir Neumann.

Były wiceminister zdrowia w rządzie Donalda Tuska zwrócił uwagę, że brak unikanie szczepienia może doprowadzić do kolejnego lockdownu.

– Nie korzystanie z możliwości zaszczepienia jest dla mnie czymś nie zrozumiałym. Nie rozumiem ludzi, którzy są gotowi jechać na safari, do Afryki, tam są szczepienia, które muszą przejść. Ponad 60 tys. ludzi zmarło na COVID-19, kilkaset tysięcy więcej zachorowało i zmarło z innych powodów. Jak można być takim idiotą i mówić, że w internecie jest większa wiedza niż medyczna. Zachęcam cały czas: wierzcie nauce nie idiotom – dodał Sławomir Neumann.

Zobacz relację z konferencji TUTAJ

3 komentarze

3 Comments

 1. Dyga łodyga

  15 lipca 2021 godzina 12:14

  Pan najman czy to ten który Popchnoł posła z naszego regionu w sejmie pana Krajewskiego tak bez powodu?

  • Ja

   15 lipca 2021 godzina 13:10

   Też tak myślę Panie Neumann. Powiem więcej powinni zacząć od posłów i senatorów

 2. Ja

  15 lipca 2021 godzina 13:11

  Też tak myślę Panie Neumann. Powiem więcej, powinni zacząć od posłów i senatorów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra