- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

PO w Bochni: Naciskajmy, by rządzący wycofali się z głupich decyzji w sprawie szpitali – ZDJĘCIA, WIDEO

Fot. Małgorzata Więcek-Cebula
- REKLAMA -

Przed budynkiem Szpitala Powiatowego w Bochni dziś o godz. 13 odbyła się konferencja prasowa poseł Urszuli Augustyn oraz posłów Sławomira Neumanna, Małgorzaty Chmiel, Mateusza Bochenka, a także członków i sympatyków bocheńskiej Platformy Obywatelskiej. Rozmawiano na temat szpitali powiatowych, podziału środków rządowych, a także szczepień przeciwko COVID-19.

– Stoimy w nieprzypadkowym miejscu służba zdrowia przeżywa i przeżywać będzie poważne turbulencje – rozpoczęła konferencję jej organizatorka poseł Urszula Augustyn.

O nacisk społeczny w sprawie obrony szpitali powiatowych zaapelował podczas spotkania Sławomir Neumann.

– Te szpitale, które sobie dobrze radzą jak choćby Bochnia, mają być zabierane władzy samorządowej. Ktoś na Nowogrodzkiej wpadł na pomysł, że lepiej zarządza się szpitalem w Bochni, czy w Brzesku, czy w jakimkolwiek innym mieście z Nowogrodzkiej, czy jakiegoś innego miejsca. Takich geniuszy Polska już przeżywała, to było 45 lat, od 1945 roku do 1990 roku, ze skutkiem wiadomym. Teraz ci geniusze wrócili pod nowym sztandarem i chcą przejmować i zabierać szpitale samorządom – mówił Sławomir Neumann

– My będziemy robić swoje, ale musi być nacisk społeczny, by z tych głupich decyzji władza się wycofała – dodał poseł Neumann

Poseł Małgorzata Chmiel zwróciła uwagę, że na Bocheńszczyźnie niewiele osób jest zaszczepionych. Nawiązała też do sytuacji z wiosny ub. roku, kiedy COVID-19 zarazili się pensjonariusze DPS w Bochni.

– Nasz rząd odmówił pomocy, a sytuacja była tragiczna. Dzięki temu, że starosta wspaniale sobie z tym poradził, mimo, że to był obowiązek rządu, udało się wyjść z tej trudnej sytuacji – podkreślała poseł.

Krzysztof Nowak, radny Sejmiku Wojewódzkiego Małopolskiego zwrócił uwagę, że Bochnia nie dostała nic w ramach rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

– Jak to się ma do zapowiedzi posłów i posłanek PiS, że szpital będzie finansowany na tym samym poziomie a nawet lepszym (po centralizacji – red.). Ja w to nie wierzę, nie wierzę dlatego, że to ostatnie rozdawnictwo polityczne, jak to nazywamy, było skandaliczne, i to samo ma niestety miejsce w Sejmiku Województwa Małopolskiego – podkreślał radny informując, że PO zainicjuje lub włączy się w akcję zbierania podpisów przeciwko odebraniu samorządom szpitali.

– Co prawda poseł Józefa Szczurek-Żelazko mówi, że nie będzie przejmowania szpitali, znamy jednak PiS, wiemy, że to się robi w białych rękawiczkach, wystarczy, że wprowadzą swoich komisarzy. A takie zapisy w przygotowywanej noweli ustawy po prostu są, my te czytamy, my je widzimy – podkreślała Urszula Augustyn.

-Jesteśmy po to, by rozwiązywać problemy mieszkańców, stąd to spotkanie w Bochni – podkreślał poseł Mateusza Bochenek.

Podobne konferencje PO zorganizowała dziś w kilku innych miejscach, między innymi w: Tarnowie, Oświęcimiu, Olkuszu, Wieliczce, na Sądecczyźnie i Podhalu.

8 komentarzy

8 Comments

 1. obserwator17x

  14 lipca 2021 godzina 16:51

  Ale my te twarze dobrze znamy -czy trzeba było aż 16 fotek prawie takich samych ? Promujemy PO?

 2. STOP

  14 lipca 2021 godzina 21:40

  Ci którzy likwidowali szpitale teraz wielce ich bronią.

  • Jan

   15 lipca 2021 godzina 11:27

   Partia oszustów w Bochni Ćmielów ludzi

  • Marek Mark

   15 lipca 2021 godzina 15:08

   Chcieli likwidować szpitale teraz robią ferment i nienawiść chcą skucić społeczeństwo wynocha z Bochni

 3. Kolaw

  15 lipca 2021 godzina 09:55

  Widac gdzie pan najman neumann ma regionalną po po zajęciach. Zamiast stać w ramię ramię to woli stać obok nich

 4. Beret czerwony

  15 lipca 2021 godzina 10:53

  Jak będziecie stali obok Sławka to nikt was nie ruszy !

 5. Jak

  15 lipca 2021 godzina 13:20

  Tylu ich tych działaczy o działaczek na zdjęciu, że chyba wszystkim tych szpitalnych etatów zabraknie!

 6. Polskie miasto Bochnia/

  15 lipca 2021 godzina 19:22

  Ten z PZPR, ta z SB, i ten z ORMO, teraz z gangusami za Platformą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra