- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Skąd taka duża liczba zakażeń w Grobli? To efekt kolejnych badań – tłumaczą właściciele placówki

Fot. Krzysztof Szwiec

W wydanym dziś komunikacie przedstawiciele prywatnego Domu Opieki Jestem w Grobli poinformowali, że w weekend (sobotę i niedzielę 25 i 26 lipca) otrzymali wyniki kolejnych testów, przeprowadzonych w czwartek 23 lipca wśród 99 podopiecznych ośrodka. U 50 osób wynik testu był dodatni.

-Pragniemy zaznaczyć, że było to drugie badanie tych osób, a pierwsze badanie dało wynik ujemny. Niemniej jednak zakładaliśmy, że bardzo prawdopodobne, że są to osoby zakażone, a wynik ujemny przy pierwszym teście wynikał z faktu, że badanie było przeprowadzane w pierwszych dniach od zakażenia, co uniemożliwiało wskazanie zakażenia poprzez test – czytamy w komunikacie zarządu placówki.

Przedstawiciele domu opieki informują, że osoby te cały czas były i są izolowane.

-Ponieważ można przyjąć, że są to osoby zakażone w czasie zbliżonym do pierwszej grupy chorych, a zatem mamy nadzieję, że pomału wychodzą z choroby – zapewniają.

Spośród wszystkich zakażonych podopiecznych – łącznie jest ich 115 na 165 podopiecznych, 23 przebywa w szpitalu, w tym jedna z powodów niezwiązanych z koronawirusem.

Ośrodek stale i blisko współpracuje ze wszystkimi służbami w tym Sanepidem oraz Szpitalem Uniwersyteckim, stosując się niezmienne do wszystkich wymogów i procedur.

Ośrodek radzi sobie dzięki zaangażowaniu własnej kadry, dlatego nie jest konieczna pomoc wolontariuszy.

– Jeśli natomiast chcieliby Państwo pomóc poprzez przekazanie środków ochrony osobistej – bardzo prosimy zostawiać je pod bramą nr 1 ośrodka, od strony kościoła. A my serdecznie dziękujemy Państwu za każdy gest wsparcia i okazane serce – napisano w komunikacie.

Dziękujemy też za stałą pomoc Wojewodzie Piotrowi Ćwikowi, Staroście Adamowi Korcie oraz Wójtowi Janowi Pająkowi.

Dzisiaj, tj. w poniedziałek dary na rzecz ośrodka przekazać ma PCK.

16 komentarzy

16 Comments

 1. Avatar

  Anonim

  27 lipca 2020 godzina 10:53

  A ilu pracowników ma potwierdziny Covid ,żaden?

  • Avatar

   Anonim

   05 sierpnia 2020 godzina 12:58

   Prawie wszyscy

 2. Avatar

  Zdziwiony

  27 lipca 2020 godzina 10:56

  A ile opiekunek jest zarażonych ?,czy chorują tylko podopieczni?

  • Avatar

   Anonim

   05 sierpnia 2020 godzina 12:59

   Choruje personel. Są w ciężkim stanie.

 3. Avatar

  Bochnianka

  27 lipca 2020 godzina 11:22

  Zapewne część zakażonych ostatnio mieszkańców Bochni to pracownicy z Grobli… Część, ale nie wszyscy, bo są też tacy, co chorobę przywlekli z Nowego Sącza

 4. Avatar

  Barbara

  27 lipca 2020 godzina 12:28

  A co? Ciekawość Was zżera czy książkę piszecie? Poczytajcie wcześniejsze artykuły to będziecie wiedzieć. Zastaówcie się, jak ew. możecie pomóc, a nie szukajcie sensacji.

  • Avatar

   Małgorzata Więcek-Cebula

   27 lipca 2020 godzina 16:13

   Nie, nie planujemy pisać książki, tylko informujemy. I wciąż się dziwimy, że znajdują się jeszcze tacy, którzy tego nie rozumieją 🙂

   • Avatar

    Anonim

    05 sierpnia 2020 godzina 13:04

    Pani Małgorzato, sytuacja w Grobli jest tragiczna, dla mediów tylko część informacji. My pracownicy, nic nie możemy nikomu powiedzieć….Tu jest armagedon. Pacjenci zdrowi leżą wiele dni w tym samym pokoju co ci z wynikiem pozytywnym. Przed 16 lipca nie było żadnych zabezpieczeń, nie dostawałysmy maseczek, płynu do denzyfekcji, ani nie mierzono nam temperatury….To tyle, nie chce stracic pracy.

    • Avatar

     Małgorzata Więcek-Cebula

     05 sierpnia 2020 godzina 13:43

     Dziękuję za informację, zajmiemy się tematem

   • Avatar

    Anonim

    05 sierpnia 2020 godzina 13:06

    Informujcie…ale dociekajcie całej prawdy….

 5. Avatar

  asia

  27 lipca 2020 godzina 16:09

  PODOPIECZNI sami sobie wirusa nie przyniesli najlepiej pomagaja Ci ktorzy wirusa nie bagatelizuja i na codzien zachowuja sie odpowiedzialnie teraz to juz troche za pozno

 6. Avatar

  Anonim

  27 lipca 2020 godzina 23:57

  Mam do Pani pytanie czy ktoś ,czy jakieś służby nadzorują ile jest opiekunek przy tych ludziach którzy wymagają całodobowej opieki.Bo tam za zamkniętymi drzwiami przebywają osoby starsze,obłożnie chore i nie potrafiące samodzielnie funkcjonować.

  • Avatar

   Anonim

   05 sierpnia 2020 godzina 13:00

   Za mało, to pewne…w większości z Covidem

 7. Avatar

  Rysz

  06 sierpnia 2020 godzina 09:42

  Skąd znowu tyle hejtu i jadu? Czytając wszystkie relacje widać, że kierujący i personel robili wszystko co mogli i robią, aby się zabezpieczyć i ochronić Pacjentów. Ludzie, to jest wirus – nie wiemy jak, skąd i gdzie. Ktoś dobrze napisał, zastanówmy się jak możemy pomóc, wesprzeć, a nie wylewać jad, bo tylko to potrafimy. A media to tylko napędzają!!!

 8. Avatar

  Anonim

  10 sierpnia 2020 godzina 22:23

  Wycofuję swoje poprzednie komentarze i prostuję: pracownicy robią, co mogą, na wirusa i tak nie mamy wpływu. Szefostwo robi, co może. Pracownicy też. Nikogo nie miał ten komentarz urazić. Ale w takim skupisku ludzi z koronawirusem naprawdę nie jest wesoło. A tego mi w mediach brakowało. Przepraszam jeśli kogoś komentarz uraził. Nie miał tego na celu.

 9. Avatar

  Anonim

  11 sierpnia 2020 godzina 00:18

  Nie jestem pracownikiem placówki, mogło tak wynikać z relacji. Przepraszam pracowników za to.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra