- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

RZEZAWA. Wirtualna strzelnica już jest gotowa

- REKLAMA -

W Szkole Podstawowej w Rzezawie powstała wirtualna strzelnica. Na jej utworzenie przeznaczono ponad 205 tys. zł, z czego 164 tys. zł pochodzi z dotacji pozyskanej z Ministerstwa Obrony Narodowej.

 Strzelnica – system szkolno-treningowy „POJEDYNEK” – działa na zasadzie wirtualnej rzeczywistości, wykorzystując symulatory broni, wśród których są zarówno pistolety, jak i karabiny wyposażone w urządzenia laserowe. Są to repliki ASG odwzorowane w skali 1:1 w stosunku do swoich oryginalnych odpowiedników.

Strzelnica składa się m.in. z modułu projekcji, który posiada zestaw mikrokomputerowy PC, projektor, kamerę, głośnik, WI-FI oraz Bluetooth. Na dostawę i montaż systemu „POJEDYNEK” przeznaczono 155 tys. zł. Ponad 50 tys. zł wydatkowano natomiast na kompleksowy remont jednej z sal w szkole w Rzezawie, w której strzelnica powstała.

 – Wirtualna strzelnica to nie gra komputerowa, tylko technologia, która pozwala na naukę i doskonalenie umiejętności bezpiecznego posługiwania się bronią. Miałem przyjemność już z niej skorzystać i muszę przyznać, że zarówno replika prawdziwej broni, jak i szereg zadań do wykonania, które pojawiają się na ekranie, robią ogromne wrażenie – zaznacza Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej.

Z wirtualnej strzelnicy będą mogli korzystać m.in. uczniowie szkół z terenu gminy Rzezawa, które prowadzą działalność dydaktyczno-wychowawczą w dziedzinie obronności państwa.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Serio?

  24 listopada 2023 godzina 19:12

  164 tysiace za zabawki… 8 tysięcy kosztuje prawdziwy karabin. 4 tysiace dobry pistolet. Za to co widać na zdjęciu zapłacono by 24 tysiące. Za pozostałe pieniądze można by kupić. 140 tysięcy sztuk prawdziwej amunicji. To ilość jaką fizycznie by te karabiny nie przetrwały.
  Tak wygląda inwestowanie po samorządowemu.

 2. Avatar

  Anonim

  06 lutego 2024 godzina 21:37

  AK 47 kosztuje w USA 80 dolarów to jest w przeliczeniu na złotówki 388 złotych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra