- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

RZEZAWA. Rusza budowa zupełnie nowej drogi obok szkoły ZDJĘCIA

Fot. UG w Rzezawie
- REKLAMA -

Już wkrótce powstanie zupełne nowa droga, która będzie biec od szkoły podstawowej w Rzezawie do znajdujących się za nią domów i działek. 17 listopada została podpisana umowa na realizację tej inwestycji, której wartość wynosi blisko 870 tys. zł.

Dzięki realizacji tego zadania dojazd do nieruchomości znajdujących się w sąsiedztwie budowanej drogi będzie dużo szybszy i wygodniejszy niż obecnie.

Mieszkańcy wielokrotnie zwracali się do Urzędu Gminy w Rzezawie z prośbą o wybudowanie tej drogi.  Pierwszym krokiem umożliwiającym realizację tego zadania było podpisanie umowy na opracowanie dokumentacji projektowej.

Nastąpiło to w pierwszej połowie 2019 roku. Po kilku miesiącach dokument, na który wydatkowano niespełna 15 tys. zł,  był już gotowy. Teraz natomiast przyszedł czas na realizację inwestycji, która ma zostać wykonana do 17 maja przyszłego roku.

W ramach zadania powstanie droga wewnętrzna o długości ponad 225 metrów i szerokości 3,5 metra. Wybudowany zostanie także chodnik oraz oświetlenie uliczne w postaci lamp solarnych. Zadanie obejmie także m.in. budowę sieci kanalizacji deszczowej oraz przebudowę zjazdu z drogi powiatowej na drogę wewnętrzną.

8 komentarzy

8 Comments

 1. Avatar

  miejscowy

  19 listopada 2022 godzina 03:01

  Teraz się chwali wszystkim bo już był krok od wyroku i wylotu,notowany jest już i papiery ma spaprane ale to i tak ostatnia marna kadencja.

  • Avatar

   rzezawianka

   20 listopada 2022 godzina 18:14

   Niekoniecznie są tam działki tego pana , są jeszcze radni , rodzina bliższa , dalsza i inni klakierzy ! Komuś tę drogę obiecał i zrobi ! Nie wazne jakim kosztem !

 2. Avatar

  Wiadomo

  19 listopada 2022 godzina 06:57

  To ile wójt ma tam działek?

  • Avatar

   Gość P

   20 listopada 2022 godzina 11:50

   To na dziś dzień. Ile tam już domów wybudowano? Najpierw warto skończyć już rozpoczęte inwestycje..

  • Avatar

   viper

   20 listopada 2022 godzina 23:39

   Tajtaj, a ile ty masz etatów na które cie przyjęli bez wymaganego konkursu ?

 3. Avatar

  viper

  20 listopada 2022 godzina 23:39

  Tajtaj, a ile ty masz etatów na które cie przyjęli bez wymaganego konkursu ?

 4. Avatar

  z wiśniowej

  21 listopada 2022 godzina 10:26

  DO SZ. WIPERA ! nie rozumiem o kim SZ. P. pisze , ale proszę zapytać jak wyglądały te niby konkursy – nabory na stanowiska urzędnicze w gminie i kogo powoływał PP do komisji ? Wygrywała ta osoba kogo PP wskazał ! Teraz to już wieści się porozchodziły jak to wszystko wygląda ! Prawdziwi fachowcy odeszli do innych pobliskich urzędów gdzie są DOCENIANI i pracują przynajmniej bez mobbingu ! A kto został ? Tacy z którymi w większości ( bo jest garstka takich którzy naprawdę pracują ) nie idzie nic załatwić ! Pisma są odpisywane po terminie , albo w ostatnim dniu kiedy mija termin załatwiania sprawy na hura daje się gońcowi do doręczenia jako postanowienie o przedłużeniu terminu ! Tak niestety jest w RZEZAWIE !

 5. Avatar

  Kochany nasz wójt

  19 grudnia 2022 godzina 10:29

  Brawo wójcie ile ten sołtys dał za wybudowanie drogi do działki rodzinnej żeby dom sprzedać drożej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra