- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

RZEZAWA. Powstała zupełnie nowa droga obok szkoły ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Zakończyły się już prace przy budowie nowej drogi, łączącej domy oraz działki, znajdujące się za Publiczną Szkołą Podstawową w Rzezawie, z ulicą Szkolną. Droga została odebrana i oddana do użytku.

Inwestycję odebrali wójt Mariusz Palej wraz z radnymi: Robertem Świerczem oraz Niną Surmą. Obecni byli także pracownicy Urzędu Gminy odpowiedzialni za realizację zadania oraz wykonawca.

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, którzy wielokrotnie zwracali się do Urzędu Gminy z prośbą o budowę nowej drogi w sąsiedztwie szkoły w Rzezawie, wójt Mariusz Palej podpisał umowę na opracowanie dokumentacji projektowej tej inwestycji. Nastąpiło to w pierwszej połowie 2019 roku. Po kilku miesiącach dokument, na który przeznaczono niespełna 15 tys. zł, był już gotowy.

W listopadzie 2022 roku ruszyła natomiast budowa nowej drogi. Prace budowlane zostały w ostatnich dniach sfinalizowane. Wartość inwestycji wyniosła blisko 870 tys. zł.

Nowo powstała droga ma długość 225 metrów i szerokość 3,5 metra. W ramach tej inwestycji zbudowano również chodnik, a także oświetlenie uliczne w postaci lamp solarnych. Wybudowano ponadto sieć kanalizacji deszczowej oraz przebudowano zjazd z drogi powiatowej na nową drogę wewnętrzną.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  stefan

  23 maja 2023 godzina 12:29

  Szczesciarze wlasciciele dzialek przy tej drodze.

 2. Avatar

  gość

  23 maja 2023 godzina 13:07

  Oklaskiwanie polityków, radnych, wójta za to że wybudowali nam nową drogę, szkołę bądź kupili nam nowy wóz strażacki lub nową karetkę, oddali do użytku przedszkole itd. jest tym samym co oklaskiwanie bankomatu który wypłacił Wam wasze pieniądze, ot taka mądrość co będę zawsze powtarzał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra