- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Rzezawa. Bezpłatna rehabilitacja w nowym ośrodku. Jest nowy kontrakt z NFZ

fot. UG rzezawa
- REKLAMA -

Centrum Rehabilitacji w Rzezawie jako jedyne w powiecie bocheńskim od października prowadzi usługi w ramach rehabilitacji ogólnoustrojowej w ośrodku dziennym. Dzięki temu osoby z wadami narządu ruchu po różnego rodzajach urazach, wypadkach, zabiegach operacyjnych, czy w przebiegu schorzeń reumatologicznych i neurologicznych będą mogły korzystać z pakietu świadczeń rehabilitacyjnych, które są w pełni finansowane przez NFZ.

Rehabilitacja ogólnoustrojowa na oddziale dziennym będzie prowadzona dla pacjentów, których stan zdrowia nie pozwala na zabiegi w warunkach ambulatoryjnych, ale nie wymagają całodobowego nadzoru medycznego. Czas trwania takiej rehabilitacji będzie wynosił od 15 do 30 dni. Każdy pacjent będzie przebywał w ośrodku do 3 godzin dziennie w czasie, których będzie miał wykonanych średnio 5 zabiegów fizjoterapeutycznych.

Skierowanie na rehabilitację ogólnoustrojową może wystawić lekarz oddziału urazowo-ortopedycznego, reumatologicznego, neurologicznego, poradni rehabilitacyjnej itp.

Nowoczesne Centrum Rehabilitacji w Rzezawie, które powstało w kompleksowo zmodernizowanym budynku komunalnym, to jedna z flagowych inwestycji zrealizowanych w ostatnim czasie na terenie gminy Rzezawa przez wójta Mariusza Paleja. Dzięki stworzeniu takiego miejsca znacznie podniósł się poziom usług medycznych i rehabilitacyjnych świadczonych przez Samodzielny Publiczny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rzezawie.
Centrum Rehabilitacji od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy. Nie ma jednak w tym absolutnie nic dziwnego, ponieważ do ich dyspozycji są nowe gabinety nowoczesny sprzęt i wykwalifikowany personel. Pacjenci mogą korzystać z pełnej gamy zabiegów fizykalnych.

Utworzenie Centrum Rehabilitacji kosztowało 2,5 mln zł, z czego ponad 560 tys. zł stanowiła dotacja z PFRON.

(informacja prasowa)

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra