- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Ruszają cztery inwestycje w gminie Rzezawa! Dziś podpisano umowy z wykonawcami – ZDJĘCIA, WIDEO

Fot. małgorzata Więcek-cebula
- REKLAMA -

Kolejne inwestycje na terenie Gminy Rzezawa. Dzięki wsparciu z „Polskiego Ładu” samorząd dokończy modernizację  szkoły podstawowej  w Rzezawie, wybuduje umocnienia dna i skarp Potoku Jodłowskiego a także boisko sportowe i budynek szatni w Krzeczowie. Modernizację przejdzie też remiza OSP w Okulicach.

– Wszystkie te zadania pięknie wpisują się w ciąg inwestycji realizowanych przez  samorząd Rzezawy w ostatnich latach. Gmina zmienia się i to widać gołym okiem – mówił Mariusz Palej, Wójt gminy Rzezawa podczas uroczystego podpisania umów z wykonawcami dziękując za otrzymane dofinansowanie i pomoc w jego uzyskaniu.

Przy podpisaniu umów obecni byli oprócz przedstawicieli samorządu Rzezawy także poseł Józefa Szczurek-Żelazko, poseł Piotr Sak i wicewojewoda Mateusz Małodziński.

Spotkanie w Krzeczowie zakończyło się symbolicznym wbiciem łopaty pod budowę nowego boiska w Krzeczowie.

Co zostanie zrobione?

Modernizacja  Szkoły Podstawowej w Rzezawie (wartość zadania  1,4 mln zł, Polski Ład dofinansowanie: 840 tys. zł, wkład własny 575 tys. zł)

W ramach zadania zostaną wykonane dalsze prace związane z adaptacją południowego skrzydła budynku szkoły pod nowoczesną kuchnię i jadalnię. Przewidziano  zakup niezbędnego wyposażenia kuchni, wykonanie  wentylacji mechanicznej, klimatyzacji i podjazdu do budynku oraz montaż balustrad i pochwytów.

Budowa umocnień dna i skarp Potoku Jodłowskiego  wraz dopływami  (wartość zadania  1,6 mln zł, Polski Ład dofinansowanie: 942 tys. zł, wkład własny: 655 tys. zł)

Zadanie obejmie wykonanie robót budowlanych na Potoku Jodłowskim od mostu przy ulicy Długiej do mostu przy ulicy Szkolnej w Rzezawie. W ramach zadanie przewidziano zabezpieczenie i przebudowę istniejących sieci uzbrojenia, co przyczyni się do zminimalizowania ryzyka wylania niedużego potoku, który w czasie ulewnych deszczów potrafi zmienić się w rwącą rzekę.

Budowa boisk sportowych, budynku szatni w Krzeczowie (wartość zadania  4,6 mln zł,  Polski Ład dofinansowanie: 2,7 mln zł, wkład własny: 1,8 mln zł)

Inwestycja będzie polegać m.in. na budowie nowoczesnego kompleksu sportowego na miarę XXI wieku. W jego skład wejdzie nowe pełnowymiarowe boisko trawiaste do piłki nożnej. Przewidziano też budowę budynku szatni dla zawodników i budowę chodników oraz parkingu.

Modernizacja i przebudowa budynku OSP w Okulicach (wartość zadania  749 tys. zł, Polski Ład dofinansowanie: 442 tys. zł, wkład własny: 307 tys. zł)

Budynek straży pożarnej zostanie przebudowany, tak aby można było wykorzystać jego poddasze, które obecnie jest nieużytkowe. Inwestycja zakłada m.in. wykonanie nowych okien i drzwi, sanitariatów, czy montaż schodów metalowych. Zadanie obejmie również zakup niezbędnego wyposażenia do pomieszczeń znajdujących się na poddaszu remizy strażackiej.

4 komentarze

4 Comments

 1. Avatar

  palejku daj już sobie spokój

  08 listopada 2022 godzina 22:54

  Jakoś inni robią i realizują inwestycje i nie chwalą się a ten celebryta ciągle ma parcie na wychwalanie i pokazywanie się w mediach już do obrzydzenia i znudzenia.

 2. Avatar

  dziadek

  08 listopada 2022 godzina 23:33

  Ta pani w tych zielonych koronkach ubrała się jak do remizy na sylwestra.

 3. Avatar

  Muaaa

  09 listopada 2022 godzina 10:33

  Pani Józia jest zawsze elegancka i zadbana

 4. Avatar

  zuza

  09 listopada 2022 godzina 16:44

  Dzisiaj będzie o tym w WYDARZENIA 24 !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra