- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Rusza budowa skateparku w Rzezawie. Ma być gotowy w ciągu roku!

- REKLAMA -

Miłośnicy ekstremalnej jazdy na deskorolkach, rolkach i rowerach już niedługo zyskają miejsce do dobrej zabawy. Właśnie została podpisana umowa na budowę nowoczesnego skateparku na terenie kompleksu sportowego przy ulicy Wiśniowej w Rzezawie.

Wartość inwestycji to blisko 2,5 mln zł. Specjalne przeszkody, rampy, najazdy i skocznie zapewnią warunki do widowiskowych trików i doskonalenia swoich umiejętności.

Radość z jazdy poczują nie tylko aktywni miłośnicy skateboardingu, ale także osoby stawiające pierwsze kroki w tej dyscyplinie sportu.

– Skatepark to bardzo ciekawe miejsce w przestrzeni publicznej, które jestem przekonany, że będzie tętnić życiem – zaznacza wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej.

W ramach inwestycji zostaną także zamontowane lampy hybrydowe z panelami fotowoltaicznymi i turbinami. Powstanie ponadto chodnik prowadzący do skateparku.

Zadanie, które będzie kosztować niespełna 2,5 mln zł, jest dofinansowane ze środków pochodzących z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Dotacja w wysokości prawie 1,7 mln zł, która trafiła do Gminy Rzezawa, jest przeznaczona na ogólną rozbudowę kompleksu sportowego w Rzezawie. Podpisanie umowy na budowę skateparku odbyło się w siedzibie Urzędu Gminy Rzezawa 27 października br.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    JaKubek

    29 października 2021 godzina 16:42

    Lasek, spokój idealne miejsce na lolki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra