- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Rozdano pieniądze na stowarzyszenia i kluby sportowe. Zobacz, kto i ile dostał?

- REKLAMA -

370 tysięcy złotych przeznaczono na dofinansowanie działalności 19 stowarzyszeń i klubów sportowych w gminie Brzesko. W porównaniu z ubiegłym rokiem pula dotacji wzrosła o 16 tysięcy złotych. W większości przypadków kwoty przyznanych dotacji zostały utrzymane na podobnym poziomie jak w ubiegłym roku, w niektórych ich wysokość została podwyższona.

Najpopularniejszą dyscypliną sportową jest oczywiście piłka nożna. W gminie Brzesko działa aktualnie 5 klubów sportowych uczestniczących w regularnych rozgrywkach seniorów. Każdy z nich prowadzi też systematyczne zajęcia dla młodzieży i tę właśnie działalność najbardziej wspiera Urząd Miejski. Zainteresowanie futbolem jest tak duże, że obok tych klubów z powodzeniem kilka akademii piłkarskich. Najzdolniejszym wychowankom tych szkółek z coraz większą uwagą przyglądają się skauci z klubów grających w ligach szczebla centralnego. Największe osiągnięcia w tym zakresie notuje AP CANPACK Okocimski.

Po stronie sukcesów należy zapisać także wyniki osiągane przez juniorów BOSiR Brzesko, którzy zaliczani są do ścisłej krajowej czołówki w kręglach klasycznych. Na podkreślenie zasługuje również działalność zarządu i trenerów MKS Gryf, dzięki którym reaktywowana została w siatkówka, niegdyś dyscyplina dorównująca w Brzesku powodzeniem piłce nożnej.

Zarówno seniorzy jak i juniorzy tego klubu należą do najlepszych drużyn w Małopolsce. Młodzi mieszkańcy gminy Brzesko mają możliwość uprawiania też takich sportów jak boks (BKB Magic Boxing), aikido (UKS Trójeczka), tenis stołowy (Vocovia Wokowice), koszykówka (UKS Feniks Jasień), tenis ziemny (OKT Brzesko) i biegi (KS Jakub Brzesko). W szerokiej ofercie dotyczącej sportu i aktywnego wypoczynku znajduje się też taniec, od zumby (Trójeczka) aż po turniejowy taniec towarzyski (Thomas Dance).

Dużą wagę przywiązujemy do sportowego rozwoju mieszkańców naszej gminy, starając się równomiernie aktywizować wszystkie grupy wiekowe. Wspieramy finansowo działalność klubów tylko w zakresie obejmującym zajęcia z dziećmi, młodzieżą i seniorami. Niezależnie od tego rozbudowujemy infrastrukturę sportową. Tylko w ubiegłym roku na terenie naszej gminy oddano do użytku lub zmodernizowano kilka obiektów sportowych. W budżecie na ten rok umieściłem kolejne inwestycje mających na celu dalszą rozbudowę bazy sportowej. Jesteśmy świetnie przygotowani na czas, kiedy całkowicie zniknie zagrożenie epidemiczne i nasze codzienne życie wróci do normy. Gorąco wierzę, że nastąpi to już wkrótcemówi burmistrz Tomasz Latocha.

Warto nadmienić, że poza wspieraniem systematycznej działalności klubów sportowych i stowarzyszeń według ściśle opracowanych harmonogramów gmina Brzesko wspiera organizację stałych, cyklicznych wydarzeń sportowych ujętych w odrębnym kalendarzu, takich jak Memoriał im. Stanisława Migdała w szachach, Bieg Jakubowy, Bieg Tropem Wilczym, Domers Brzesko Street Game, turnieje siatkówki plażowej, turnieje kręglarskie, tenisowe i wiele innych.

Okocimski Klub Sportowy Brzesko120 000
LKS Olimpia Bucze28 000
LKS Jadowniczanka Jadowniki32 000
LKS Poręba Spytkowska32 000
LKS Strażak Mokrzyska33 000
BKS Magic Boxing Brzesko23 000
UKS Trójeczka Brzesko7 000
UKS Akademia Piłkarska Champions Brzesko 20 000
UKS Feniks Jasień1 500
UKS Akademia Sportu Elita13 000
MUKS Aslan Jadowniki6 500
MKS Gryf Brzesko26 000
Sekcja Kreglarstwa Klasycznego BOSiR Brzesko 5 000
Stowarzyszenie Miłośników Tańca Thomas Dance2 500
LKS Vocovia Wokowice3 000
KS Jakub Brzesko3 500
Okocimski Klub Tenisowy Brzesko10 000
Fundacja Bucze Mieszkańcy Razem2 500
Stowarzyszenie Walking Futbol Polska1 500
Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra