- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Rewitalizacja: Kiedy finał prac w centrum miasta? Na pewno nie w kwietniu

- REKLAMA -

To już jest pewne: w kwietniu nie zostaną zakończone prace rewitalizacyjne w centrum miasta. Informację o tym przekazał podczas dzisiejszej sesji RM w Bochni Rafał Nosek, naczelnik wydziału inwestycji, rewitalizacji miasta i funduszy zewnętrznych UM w Bochni.

Powodem niedotrzymania kolejnego już terminu zakończenia prac rewitalizacyjnych w centrum miasta (pierwszym był czerwiec 2020 roku) są przeciągające się prace archeologiczne.

– Ze względu na warunki atmosferyczne: śnieg, a przede wszystkim mróz, nie byliśmy w stanie prowadzić prac badawczych pod płytą Rynku, w miejscu, gdzie planowana jest fontanna – tłumaczy w rozmowie z Portalem Bochnia Brzesko z Bliska Marcin Paternoga, archeolog pracujący w Bochni.

Prace wykopaliskowe mają być wznowione w przyszłym tygodniu. I wszystko wskazuje na to, że jeszcze trochę potrwają. Do zbadania pozostał bowiem nie tylko fragment Rynku. Badania przewidziano także obok Bazyliki. A to oznacza kolejny termin zakończenia inwestycji. O jak długo?
Dziś nikt nie jest w stanie precyzyjnie określić tego terminu.

Co będzie wykonywane w najbliższych tygodniach?

Od poniedziałku mają ruszyć prace przy północnej pierzei Rynku.

– W planach są nie tylko prace kamieniarskie, ale także kolejne nasadzenia, które zaplanowano w tym miejscu. Sukcesywnie będziemy też udostępniać kolejne fragmenty odnowionego Rynku od strony wschodniej – podkreśla w rozmowie z Portalem Bochnia Brzesko z Bliska Paweł Celary, odpowiedzialny za prace rewitalizacyjne w centrum miasta.

Rewitalizacja Bochni trwa od jesieni 2018 roku.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra