- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Region. W tę niedzielę naprawdę będzie się wiele działo!

Większość jutrzejszych imprez organizowana jest z myślą o najmłodszych
Fot. Wojtek Salamon
- REKLAMA -

Jeśli nie zaplanowaliście sobie jeszcze jutrzejszego dnia, koniecznie przeczytajcie ten tekst. W regionie bocheńsko-brzeskim zaplanowano wiele imprez.  Koncerty, pikniki z okazji Dnia Dziecka, a także podniosłe pop-Oratorium.

Zaczynamy od Bochni. Na godzinę 10 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni zaplanowano II Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej dla Jasia Sokańskiego. Zawodnicy walczyć będą o Puchar Osiedla Panorama. Organizatorem imprezy jest bocheńska Fundacja Auxilium.

Altana i Park Rodzinny Uzbornia
Na godzinę 15.30 w niedzielę  zaplanowano  koncert Orkiestry Górniczej Kopalni Soli w altanie Plant Salinarnych. W Parku Rodzinnym Uzbornia  od godz. 15 przewidziano piknik z okazji Dnia Dziecka. W programie liczne konkursy z nagrodami ufundowanymi przez Coccodrillo oraz ciekawy program artystyczny prowadzony przez Andrzeja Starowicza. O 17 w znajdującym się na terenie parku amfiteatru zaplanowano pierwszą z kilkudziesięciu imprez tegorocznych Dni Bochni. Będzie to koncert Johnson Ferry Choir z Atlanty (USA) z zespołem instrumentalnym. W programie muzyka pop i soul w aranżacji Bobby’ego Smith’a – dyrektora zespołu.

Moda z recyklingu
Ciekawie zapowiada się także zaplanowany na boisku sportowym w Majkowicach Dzień Dziecka w gminie Bochnia. Impreza rozpocznie się o godz. 14 w programie: pokaz strojów wykonanych z materiałów recyklingowych, Dziecięcy Festiwal Polskiej Piosenki, występ grupy Baczkusie oraz zespołu EKG Music Band. Będą też gry i zabawy dla dzieci, dmuchane zamki i gokarty.

Bitwa na dwie patelnie
Atrakcji na pewno nie zabraknie podczas IV Gminnego Dnia Dziecka, jaki zaplanowano na boisku sportowym w Rzezawie. W tym przypadku impreza rozpocznie się o godz. 15. Zabawa potrwa do wieczora i zakończy się dyskoteką dla dzieci. Do Rzezawy warto wybrać się choćby, po to, by zobaczyć bitwę na dwie patelnie z Mariuszem Szwedem czy koncert uczestników The Voice Kids: Agnieszki Nowakowskiej i Piotra Sieczki. Będą też: wesołe miasteczko, ściana wspinaczkowa, malowanie twarzy i cała masa innych atrakcji. Wszystkie są oczywiście za darmo.

W Brzesku iluzja
Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka zaplanowano także w Brzesku na tamtejszym stadionie piłkarskim OKS przy ul. Okocimskiej 34. Impreza rozpocznie się o godzinie 11 i potrwa do 17. W programie wiele konkursów wspaniały pokaz iluzji w wykonaniu Łukasza Kupiniaka, pokazy tańca hip-hop oraz tańca towarzyskiego. Będą też warsztaty naukowe dla dzieci, pokazy strażackie i dyskoteka.

Na koniec spokojniej
Kto lubi nieco spokojniejsze klimaty, koniecznie powinien wybrać się do Lipnicy Murowanej. Tam przy zabytkowym kościółku św. Leonarda zaplanowano koncert Marka Piekarczyka. Muzyk wystąpi w ramach cyklu „Muzyka zaklęta w drewnie”. Podczas koncertu, który rozpocznie się o godzinie 17, usłyszymy między innymi „Na wysoką wchodzę górę” Tadeusza Nalepy. „Nie przejdziemy do historii”, „Całe niebo w ogniu”, „Nie widzę ciebie w swych marzeniach”, czy „Testament”.

Także w niedzielę o godz.18  w kościele  Miłosierdzia Bożego w Brzesku chór złożony z grup działających przy parafii oraz zespół Muzyki Sakralnej Lumen z kompozytorem Zbigniewem Małkowiczem wykona Pop-oratorium Miłosierdzie Boże do słów S. Faustyny. Wydarzenie wpisuje się w 25 rocznicę erygowania parafii Miłosierdzia Bożego przez bpa Józefa Życińskiego.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra