Wydarzenia

Region. Ostatni moment na zgłoszenie do olimpiady

Jeszcze tylko dziś (piątek) można zgłaszać uczniów do olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, a nawet indeksy uczelni wyższych.

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” jest elementem Lekcji z ZUS. Jest to autorski projekt edukacyjny, który już od 5 lat realizują szkoły średnie w Polsce. W czasie lekcji młodzież zdobywa praktyczną wiedzę m. in. o prowadzeniu działalności gospodarczej,  powszechnych ubezpieczeniach społecznych i korzyściach, które wynikają z legalnej pracy.

-Projekt dzieli się na cztery tematy zajęć: „Świadomy zawsze ubezpieczony”, „Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki”, „Emerytura – twoja przyszłość w Twoich rękach”, „e-ZUS, czyli firma pod ręką”. Uczniowie, którzy wzięli udział w lekcjach mogą sprawdzić swoją wiedzę w olimpiadzie – wyjaśnia Anna Szaniawska regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa małopolskiego.

Na finalistów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. laptopy, tablety , e-booki, a także indeksy i punkty rekrutacyjne na wybrane wyższe uczelnie.

Z roku na rok projekt jest coraz bardziej popularny w regionie. Do obecnej, szóstej edycji Lekcji z ZUS zgłosiło się już niemal 2,2 tys. uczniów z 29 szkół z rejonu Tarnowa i Bochni.

15 listopada upływa termin na zgłoszenie do olimpiady. Pierwszy etap rywalizacji, odbędzie się już 2 grudnia.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra