Wydarzenia

Region. Egzaminy bez problemu, zmniejsza się liczba strajkujących nauczycieli

Wraz z początkiem nowego tygodnia nauczyciele rozpoczęli kolejny dzień ogólnopolskiego strajku. Pomimo trudnej sytuacji ósmoklasiści z gminy Bochnia i miasta Bochnia przystąpili do egzaminu. O godzinie 9.00 we wszystkich szkołach rozpoczęła się część z języka polskiego. Jutro matematyka, a we środę język nowożytny.

Informację o dzisiejszym egzaminie dyrekcja szkół przekazywała m.in. za pomocą strony internetowej i mediów społecznościowych.

– Egzamin odbywa się bez zakłóceń, uczniowie piszą. Komisje egzaminacyjne są w pełnym składzie. Strajk nadal trwa lecz zmniejsza się liczba nauczycieli strajkujących. Część nauczycieli przebywa na zwolnieniach lekarskich – informuje Dorota Palej-Maliszczak, dyrektor Miejskiego Zespołu Edukacji w Bochni.

W żadnej ze szkół średnich nie przerwano strajku. Protestują I LO w Bochni, II LO w Bochni, ZS nr 3 w Bochni oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie. Pozostałe szkoły średnie pracują, jak do tej pory.

4 komentarze

4 Comments

 1. Janek

  15 kwietnia godzina 15:38

  Nauczyciele, straciłem do was wszelki szacunek… zmieńcie pracę jeśli nie pasuje… rząd obiecał realne wynagrodzenie rozłożone w czasie, to co pokazujecie to ignorancja i brak świadomości jak to jest pracować w zakładzie pracy po 8 lub 10 godzin dziennie. Zlikwidować kartę nauczyciela, w wakacje wszyscy nauczyciele do ośrodków kultury, bibliotek, przedszkoli, darmowych dokształcań w placówkach kultury. Zdelegalizować ZNP,,, dość Komuny, przecz z Komuną w kaście nauczycielskiej.

 2. Anna

  15 kwietnia godzina 19:08

  Popieram. Nauczyciele społeczeństwo wam tego nie wybaczy. Zostawić dzieci w tak ważnych dla nich momentach życia. Wszystko dla pieniędzy, których wiecznie wam mało. Pracujcie jak większość ludzi . 8 godzin dziennie. 40 godzin tygodniowo. Po świętach zaraz do pracy a nie odpoczywać jeszcze dzień. Oczywiście przed świętami również. Paranoja. Nie podoba się to jest tyle wolnych miejsc pracy. Można zmienić pracodawcę. Ale gdzie będzie lepiej? Nikt głupi nie jest i nie ma masowych rezygnacji z pracy bo kto inny da takie warunki ? Nikt.Weźcie się do pracy nieroby.

 3. Anna

  15 kwietnia godzina 19:31

  Nauczyciele -społeczeństwo nie wybaczy wam tego.

 4. Vigo

  16 kwietnia godzina 14:16

  ZUS proszę skontrolowac L4 nauczycielom. Koniec obłudy i ściemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra