- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Rada Powiatu w Bochni zdecydowała: dodatkowe 4 mln zł na budowę ZOL

- REKLAMA -

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu rajcy przegłosowali zmiany w budżecie, decydując o przekazaniu dodatkowych czterech milionów złotych na budowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego wraz z hospicjum stacjonarnym.

Przetarg na budowę ZOL-u wraz z hospicjum w Bochni został ogłoszony już w styczniu. Budynek ma powstać przy ul. Karolina w Bochni w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej. Po raz pierwszy środki na ten cel Rada Powiatu w Bochni zabezpieczyła podczas grudniowej sesji.

– Łącznie dysponujemy już 8 milionami złotych na budowę ZOL-u. Ta inwestycja to tak naprawdę podjęcie starań, które pozwolą na chociażby częściowe wypełnienie luki w dostępie do świadczeń opieki nad pacjentami onkologicznymi, przewlekle chorymi. Dzięki temu, osoby te zyskają pomoc i opiekę. Cały czas pracujemy też nad pozyskaniem kolejnych środków, co pozwoliłoby nam przyspieszyć budowę – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.


Obecnie Oddział Opiekuńczo-Leczniczy znajduje się w budynku Szpitala Powiatowego w Bochni. Dysponuje 20 miejscami. Potrzeby są dużo większe, dlatego zdecydowano o budowie nowego budynku dla blisko 100 pacjentów w tym 24 hospicyjnych. Inwestycję będzie realizował szpital. Zabezpieczona jest działka, gotowy jest projekt techniczny, komplet uzgodnień i pozwoleń.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra