- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Rada Powiatu Bocheńskiego jednogłośnie przyjęła budżet na 2022 rok. Co będzie realizowane?

- REKLAMA -

Rada Powiatu w Bochni podczas wczorajszego posiedzenia jednogłośnie przyjęła budżet Powiatu Bocheńskiego na 2022 rok. Na inwestycje przeznaczono blisko 25 milionów złotych. Priorytetowym zadaniem będzie budowa Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego wraz z hospicjum stacjonarnym przy ul. Karolina w Bochni.

Planowane przyszłoroczne dochody powiatu to ponad 130 mln zł. Z kolei planowane wydatki to ok. 142 mln zł., zatem deficyt wyniesie ponad 12 mln zł. W przyszłorocznym budżecie blisko 25 miliony będą przeznaczone na inwestycje, na tą chwilę powiat ma już blisko 6 milionów pozyskanych środków zewnętrznych.

W przyszłym roku priorytetową inwestycją dla Zarządu Powiatu będzie budowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego wraz z hospicjum stacjonarnym przy ul. Karolina w Bochni.

-Udało się pozyskać środki i rozpocząć tę inwestycje. Pracujemy nad pozyskaniem kolejnego dofinansowania na jej dokończenie. Jednak to niejedyna inwestycja planowana w budżecie – mówi starosta Adam Korta.

Na drogi zapisano blisko 10 milionów złotych. W planach jest przygotowanie szeregu dokumentacji, które umożliwią składania wniosków o dofinansowanie i realizację w kolejnych latach inwestycji. Największym drogowym zadaniem w 2022 roku będzie modernizacja dróg Ujazd – Kamionna, Nieprześnia – Sobolów oraz Ostrów Szlachecki – Ostrów Królewski. Inwestycja pochłonie ponad 5 milionów złotych.

W 2022 roku będzie kontynuowany projekt „Cyfrowy Powiat Bocheński”, na który przeznaczono ponad 2 miliony złotych. Realizacja projektu jest możliwa dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych, na cyfryzację w ramach całego projektu przeznaczone będzie blisko 4 miliony złotych.

– Największą pozycją w naszym budżecie jest oświata. Przeznaczymy na nią ponad 56 milionów złotych. Z głównych inwestycji warto wymienić: adaptację byłego mieszkania służbowego pod pracownię weterynaryjną w Zespole Szkół nr 3 w Bochni, wykonanie projektu przebudowy dróg wewnętrznych, sieci kanalizacyjnej, deszczowej i sanitarnej, oświetlenia i zieleni na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Bochni oraz opracowanie dokumentacji na wykonanie odwodnienia, naprawę izolacji fundamentów oraz wykonanie nowej nawierzchni parkingu przy budynkach Bursy Szkolnej i Zespołu Szkół Nr 2 – wylicza Adam Korta

W przyszłym roku planowane jest wiele projektów edukacyjnych dofinansowanych ze środków europejskich. Łącznie na wszystkie projekty unijne w szkołach zostanie wydane blisko 3 miliony złotych.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Anonim

    30 grudnia 2021 godzina 14:50

    Czy jest udostępniona już uchwała na które konkretnie drogi ma być wykonana dokumentacja projektowa w 2022?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra