- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Przy SP nr 1 w Jadownikach w ciągu dwóch miesięcy powstanie boisko

Fot. UM w Brzesku
- REKLAMA -

Jeszcze w tym roku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Jadownikach powstanie boisko sportowe z nawierzchnią ze sztucznej trawy. Burmistrz Tomasz Latocha podpisał umowę na wykonanie tej inwestycji. Koszt zadania to blisko 300 tys. zł.

Na budowę tego boiska dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice czekali od niepamiętnych czasów. Kiedyś istniała tutaj namiastka boiska o wymiarach niepozwalających na organizowanie jakichkolwiek zajęć w sportach zespołowych.

Teraz wygospodarowano teren, na którym taki obiekt powstanie. Nowe boisko będzie miało wymiary 26 x 16 metrów, a z każdej jego strony będzie wydzielony „margines” o szerokości jednego metra.

Otaczać go będą piłko-chwyty, czyli ogrodzenie z siatki wysokiej na 5 metrów. Sztuczna trawa będzie położona na podbudowie z kruszywa kamiennego. Przy okazji zmodernizowany zostanie sąsiadujący z boiskiem plac zabaw i jego najbliższe otoczenie.

Prace budowlane rozpoczną się pod koniec sierpnia, a ich zakończenie przewidywane jest na przełom października i listopada.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra