Artykuł partnerski

Przekaż 1,5% podatku dla Towarzystwa Pomocy Chorym – Hospicjum im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Bochni

Bliska Ci osoba zachorowała i chciałbyś zapewnić jej możliwie najlepszą opiekę? Pomimo dobrych intencji niejednokrotnie sami nie jesteśmy w stanie zapewnić profesjonalnej opieki naszym najbliższym. W tym wypadku warto poprosić o pomoc i skorzystać ze wsparcia hospicjum domowego.

Takie hospicjum od wielu lat niesie pomoc nie tylko mieszkańcom Bochni, ale i całego powiatu bocheńskiego. Hospicjum im. Bł. Edmunda Bojanowskiego pozwala ciężko chorym spędzić najtrudniejsze chwile tam, gdzie czują się najlepiej, czyli we własnym domu wśród kochającej rodziny, w znajomym otoczeniu.

Opieka hospicyjna jest bezpłatna i ma na celu poprawę jakości życia chorego i jego bliskich zmagających się z codziennymi problemami związanymi z postępującą, często nieuleczalną chorobą. Obecnie swoją opieką obejmuje około 40 podopiecznych, a tę opiekę zapewniają lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci i psycholodzy. Pomagają m.in.: w leczeniu farmakologicznym, leczeniu bólu, rehabilitacji, wypożyczeniu sprzętu medycznego czy zapewnieniu wsparcia psychologa. Do objęcia opieką hospicyjną kieruje lekarz rodzinny.

W biurze zlokalizowanym w Bochni przy ul. Rynek 15 można uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące objęcia opieką hospicyjną jak również wypożyczenia sprzętu medycznego. Wolontariusze pełnią dyżury od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 11.00 oraz od 16.00 do 17.00.

I ty możesz wspomóc podopiecznych bocheńskiego hospicjum, przekazując 1,5 % podatku. Towarzystwo Pomocy Chorym  – Hospicjum im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Bochni posiada statut instytucji pożytku publicznego, zatem na jego potrzeby można przekazywać odpis podatku, podając przy rocznym rozliczeniu numer: KRS0000032589.

Góra