- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Przekaż 1% podatku dla Towarzystwa Pomocy Chorym – Hospicjum im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Bochni

- REKLAMA -

Bliska Ci osoba zachorowała i chciałbyś zapewnić jej możliwie najlepszą opiekę? Pomimo dobrych intencji niejednokrotnie sami nie jesteśmy w stanie zapewnić profesjonalnej opieki naszym najbliższym. W tym wypadku warto poprosić o pomoc i skorzystać ze wsparcia hospicjum domowego.

Takie hospicjum od wielu lat niesie pomoc nie tylko mieszkańcom Bochni, ale i całego powiatu bocheńskiego. Hospicjum im. Bł. Edmunda Bojanowskiego pozwala ciężko chorym spędzić najtrudniejsze chwile tam, gdzie czują się najlepiej, czyli we własnym domu wśród kochającej rodziny, w znajomym otoczeniu.

Opieka hospicyjna jest bezpłatna i ma na celu poprawę jakości życia chorego i jego bliskich zmagających się z codziennymi problemami związanymi z postępującą, często nieuleczalną chorobą. Obecnie swoją opieką obejmuje 40 podopiecznych, a tę opiekę zapewniają lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci i psycholodzy. Pomagają m.in.: w leczeniu farmakologicznym, leczeniu bólu, rehabilitacji, wypożyczeniu sprzętu medycznego czy zapewnieniu wsparcia psychologa. Do objęcia opieką hospicyjną kieruje lekarz rodzinny.

W biurze zlokalizowanym w Bochni przy ul. Rynek 15 można uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące objęcia opieką hospicyjną jak również wypożyczenia sprzętu medycznego. Wolontariusze pełnią dyżury od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 11.00 oraz od 16.00 do 17.00.

Działalność naszego stowarzyszenia nie byłaby efektywna, gdyby nie ofiarność i zaangażowanie członków i wolontariuszy, jak również pomoc i zrozumienie ze strony lokalnej społeczności, która nieustanie wspiera nasze działania. Dużym wsparciem obejmują nas również lokalni przedsiębiorcy czy sponsorzy, bez których nasza praca nie byłaby w pełni możliwa –  podkreśla Roman Chmiel wiceprzewodniczący Towarzystwa Pomocy Chorym – Hospicjum.

I ty możesz wspomóc podopiecznych bocheńskiego hospicjum, przekazując 1 % podatku. Towarzystwo Pomocy Chorym  – Hospicjum im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Bochni posiada statut instytucji pożytku publicznego, zatem na jego potrzeby można przekazywać odpis podatku, podając przy rocznym rozliczeniu numer: KRS0000032589.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Z Bochni

    01 lutego 2022 godzina 19:11

    13 lat temu kiedy umierała moja mama bardzo zawiodłam się na działalności tego hospicjum. Lekarka wyjątkowo niemiła ciągle miała do nas rodziny pretensje że chora ma pokój na piętrze a ją noga boli jak chodzi po schodach i nie obchodziło jej że to był pokój mamy od lat i najlepiej się tam czuła. Pielęgniarka nie zwróciła wogóle uwagi na mamę ale za to cały czas interesowała się naszym psem i psem sąsiada. Jeszcze problemem było czy skierowanie od lekarza jest na dobrym druku bo nie są pene czy pani doktor zapłacą za wizytę. Nikt nie spytał jak ja psychicznie sobie radzę z chorobą mamy a nie ukrywałam iż w tym czasie miałam 3 mies. córeczkę. Nikomu nie życzę wizyty takich osób kiedy ma się umierającą bliską osobę. Wtedy całkowicie straciłam wiarę w pomoc kogokolwiek z tego hospicjum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra