- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Przedstawiciele prywatnego ośrodka reagują na komentarz internauty na portalu BochniazBliska.pl i zgłaszają sprawę na policję!

- REKLAMA -

Trudna sytuacja w prywatnym domu opieki w Grobli wywołuje sporo emocji, także wśród Czytelników portalu Bochniazbliska.pl. Kilka dni temu pod jednym z materiałów dotyczącym sytuacji w tej placówce pojawił się komentarz, sugerujący pewne nieprawidłowości w tej jednostce. Poprosiliśmy przedstawicieli ośrodka o ustosunkowanie się do tego, dziś otrzymaliśmy odpowiedź.

ZOBACZ KOMENTARZ

– Ponieważ jest to informacja zupełnie nie oparta na prawdzie i zaprzecza ogromnym staraniom, które zarząd i pracownicy ośrodka podejmują zarówno w trakcie zagrożenia pandemią jak i wcześniej, zdecydowaliśmy się podjąć radykalne kroki, by sytuację wyjaśnić i zapobiec ewentualnym kolejnym pomówieniom. Sprawa publikacji komentarza została zgłoszona na policję w celu ustalenia jego autora – poinformował portal Bochniazbliska.pl – Krystian Dudek, reprezentujący Zarząd Domu Opieki Jestem.

Aby nikt nie miał wątpliwości co do przejrzystości działań ośrodka jego przedstawiciele poinformowali, że z własnej inicjatywy złożyliśmy wniosek o przeprowadzenie w ośrodku lokalnej wizji dowodowej, która potwierdzi prawidłowość funkcjonowania ośrodka, warunków w nim panujących oraz zasad przestrzegania reżimu sanitarnego w obliczu sytuacji epidemicznej.

– W ciągu kilkunastu minut od otrzymania informacji o negatywnym komentarzu wykonaliśmy 15 zdjęć dokumentujących przygotowane zapasy środków osobistych, prezentujące wnętrza ośrodka i przekazaliśmy je redakcji, na łamach której ukazał się komentarz – czytamy w komunikacie przesłanym do naszej redakcji.

Przedstawiciel ośrodka przekonuje, że zarząd placówki stale i blisko współpracuje ze wszystkimi właściwymi służbami – Sanepidem oraz Szpitalem Uniwersyteckim i Urzędem Wojewódzkim.

-Mamy nadzieję, że te działania te wyjaśnią sytuację i pozwolą nam skupić się na prowadzeniu naszej działalności bez konieczności skupiania się na prostowaniu nieprawdziwych informacji. Szczególnie, że całą naszą uwagę poświęcamy teraz opiece nad chorymi oraz zachowaniu jak największej normalności w funkcjonowaniu ośrodka, przy jednoczesnym przestrzeganiu reżimów sanitarnych – zapewnia Krystian Dudek.

W przesłanym komunikacie czytamy także:

„Specyfika i profil ośrodka powoduje, że trafiają do nas osoby w podeszłym wieku, często w bardzo poważnych stanach, z zaawansowanymi licznymi schorzeniami.

Wielokrotnie podczas odpraw z personelem powtarzamy sobie, że dla wielu naszych podopiecznych to najtrudniejszy okres życia, dlatego naszym celem i priorytetem jest sprawienie, by był jak najpiękniejszy. By stale czuli troskę i opiekę, by atmosfera panująca w ośrodku dodawała im sił i dobrze wpływała na ich nastrój.

Dlatego po ludzku, po przeczytaniu tego komentarza, było nam przykro, bo był krzywdzący wobec wszystkich osób, które z takim zaangażowaniem opiekują się naszymi podopiecznymi i dbają o najwyższe standardy.

Mam nadzieję, że zarówno zgłoszenie na policję, złożenie wniosku do prokuratury o przeprowadzenie wizji w ośrodku, jak i bezzwłoczne zaprezentowanie zdjęć z wnętrza potwierdzą nasze stanowisko.”

3 komentarze

3 Comments

 1. Kociak13

  10 sierpnia 2020 godzina 19:03

  Trzymajcie się ciepło! Wszyscy którzy znają specyfikę pracy w ośrodku takim jak Wasz doceniają trud i poświęcenie i oczywiście wiedzą że nikt Covidu na siłę do placówki nie zapraszał. Po prostu paskudny zbieg okoliczności.

 2. Senior

  10 sierpnia 2020 godzina 23:17

  Ale jednak stres jest…

 3. Barbara

  11 sierpnia 2020 godzina 09:59

  Oczernić łatwo tym , którzy nie mają pojęcia o pracy i wielkiej odpowiedzialności tych , którzy sprawują opiekę nad biednymi , chorymi staruszkami i osobami niepełnosprawnymi , którzy często trafiają do takich placówek nie koniecznie z własnej woli , gdyż coraz częściej się zdarza ,że rodziny wolą pozbyć się problemu i zmuszają tych chorych do pobytu w DPS-ach i innych placówkach opieki. To tam otrzymują opiekę , dobre słowo i serce ! Pozdrawiam Was wszystkich , którzy wykonujecie kawał dobrej roboty ! Wiem jak to wygląda z własnego podwórka !Jesteście wielcy ! Nie pozwólcie na szarganie opinii ośrodka !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra