- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził żłobek i przedszkole w Sufczynie ZDJĘCIA, WIDEO

Fot. kancelaria Premiera RP

Szef polskiego rządu odwiedził nowo otwarty żłobek i przedszkole w Sufczynie. Inwestycja powstała dzięki środkom z budżetu państwa, w tym dzięki programowi Maluch+. Zadanie kosztowało 3,65 mln zł.

– Dla nas inwestycje w Polsce lokalnej, w Polsce za rogiem, tej Polsce, którą każdy z państwa ogląda na co dzień, są podstawowym priorytetem – zaznaczył szef polskiego rządu podczas spotkania w Syfczynie.

Wielkie i ważne inwestycje

Premier zadeklarował, że wierzy, że będą realizowane wielkie inwestycje – jak droga woda przez Mierzeję Wiślaną – które świadczą o dążeniu do pełnej suwerenności gospodarczej naszego kraju. Jednocześnie ważne są mniejsze inwestycje, które z perspektywy konkretnych gmin są wielkimi i ważnymi projektami.

Gmina Dębno to jedna z tych gmin, do których dzisiaj więcej osób się wprowadza niż się wyprowadza. Władze gminy podkreślają, że jest to możliwe właśnie dzięki inwestycjom. To takie projekty jak powstałe niedawno nowe drogi, inwestycje wodno-kanalizacyjne, sala gimnastyczna czy nowy żłobek i przedszkole zachęcają do osiedlania się.

Wsparcie dla rodziców

Niegdyś wielu rodziców stało przed wyborem: albo praca, albo rodzina. Inwestycje, które umożliwiają skorzystanie z opieki nad dzieckiem w żłobku czy przedszkolu są szczególnie ważne. Pomagają rodzicom, szczególnie mamom, którzy realnie pracują na dwa etaty: w pracy i w domu.

– Wszystkie nasze działania prowadzą do tego, aby można było pogodzić aspiracje zawodowe z rodzicielstwem, ale także, aby rodzicielstwo nie zamykało drogi do realizacji swoich marzeń, bardzo często właśnie zawodowych – podkreślił premier.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Ewusia

  19 września 2022 godzina 14:49

  Powinien odwiedzić przedszkole w Szkole nr 7 w Bochni. Remonty zaczęły się 01 września br. Dzieci przebywają w kurzu. Panie sprzątające robią co mogą. Cały dzień jeżdżą na mopach i sprzątają, żeby maluchy nie była w tym syfie. !!!!!!!!!!!

 2. Avatar

  gość

  20 września 2022 godzina 12:53

  Wójt Dębna pewno szczytował kilka razy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra