- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Powiatowy Zarząd Dróg otrzymał certyfikat za osiągnięcia w Ogólnopolskim Rankingu

- REKLAMA -

W uzasadnieniu możemy przeczytać, że po przeanalizowaniu prawie 50 tysięcy regionów, postanowiono przyznać wyróżnienie za wysoką aktywność inwestycyjną.

Samorządowy Lider Inwestycji, to ogólnopolski ranking, którego zadaniem jest niezależna, obiektywna i wiarygodna ocena poziomu oddziaływania samorządów i jednostek samorządowych na aktywność inwestycyjną całego kraju.

Ranking tworzony jest dwuetapowo. W etapie pierwszym – regionalnym w obrębie każdego z kilkudziesięciu tysięcy mniejszych rankingów, wyłanianych jest dziesięć podmiotów (samorządy razem z instytucjami) o największej aktywności inwestycyjnej i wpływie na rynek inwestycyjny danego regionu. Podmioty z TOP 10 etapu regionalnego, przechodzą do etapu drugiego – ogólnopolskiego, w którym odsiewa się tylko samorządy i ich jednostki samorządowe oraz oceniany jest ich wpływ na rynek inwestycyjny całego kraju. Ocena samorządów oparta jest o kryteria wskazane w Regulaminie.

W ciągu 2023 roku Powiat Bocheński zainwestował znaczące środki w rozwój infrastruktury drogowej. Kluczowe inwestycje przyczyniły się do poprawy komunikacji i bezpieczeństwa drogowego. Nowoczesne podejście do infrastruktury stanowiło fundament dla dalszego wzrostu gospodarczego i atrakcyjności powiatu dla inwestorów. Łącznie na inwestycje drogowe wydatkowano ponad 41 milionów złotych a do najważniejszych inwestycji ubiegłego roku można zaliczyć z pewnością rozbudowę drogi Leksandrowa-Żegocina-Chrostowa-Kępanów, Trzciana – Łąkta Dolna czy Nieprześnia-Zawada. Tym bardziej cieszy to wyróżnienie, za co przede wszystkim dziękuję pracownikom Powiatowego Zarządu Dróg — mówi starosta Adam Korta

5 komentarzy

5 Comments

 1. Avatar

  Marian

  12 lutego 2024 godzina 16:17

  Widocznie nie słyszeli o drodze od Majkowic przez Gawłów i Słomke.Tam są dopiero rewelacje drogowe na miarę certyfikatów.

 2. Avatar

  Obserwator

  12 lutego 2024 godzina 21:27

  A co ze stanem drogi powiatowej k2006 w Damienicach oraz stanem rowów przy tej drodze na odcinku Proszówki Damienice Cikowice do Stanisławic.
  Zdjęcia zostały przesłane do Gminy Bochnia oraz przez Gminę Bichnia do Zarządu Dróg Powiatowych w Nowym Wisniczu.

 3. Avatar

  Gość P

  12 lutego 2024 godzina 22:14

  Trzeba dolozyc- „pozytywna” opinie na rzecz Rozbudowy a raczej zmiany lokalizacji skrzyżowania DW-965 i DP 2006K z próbą bezsensowne go wywlaszczenia Właścicieli z części
  prywatnych nieruchomosci-PO/razka

 4. Avatar

  Anonim

  13 lutego 2024 godzina 06:46

  Chyba także nie słyszeli o osunietej drodze w Stradomce i to już kilkanaście lat?

 5. Avatar

  Dziura na dziurze

  13 lutego 2024 godzina 07:00

  Chyba za drogę przez Gawłów dostali certyfikat..to jest jakieś niepoważne. Już chyba nigdzie nie ma takiej drogi..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra