- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Powiat zmodernizował drogę w Majkowicach i Bogucicach. W planach ma jeszcze remont odcinka do autostrady

- REKLAMA -

Prawie 8 milionów złotych wyniosła modernizacja drogi powiatowej w Majkowicach i Bogucicach. Inwestycję udało się zrealizować w ubiegłym roku. Teraz samorząd stara się o wsparcie na remont odcinka do autostrady.

– Wszyscy, którzy uczęszczają tą drogą wiedzą w jakim stanie jest ta droga powiatowa, dlatego złożyliśmy wniosek o dofinansowanie w ramach Polskiego Ładu, czekamy na odpowiedź, liczę na to że będzie pozytywna. Jesteśmy na końcowym etapie realizacji dokumentacji projektowej, która jest niezbędna do przystąpienia, więc jeśli tylko otrzymamy środki, rozpoczniemy prace – mówi starosta Adam Korta.

Przypomnijmy, że w ramach modernizacji drogi w Majkowicach i Bogucicach położono nową nawierzchnię na długości 1,5 kilometra. Na całej długości powstał też ciąg pieszo-rowerowy wraz z kanalizacją deszczową, nowe zatoki autobusowe, przejścia dla pieszych w tym jedno z doświetleniem i sygnalizacją ostrzegawczą.

Przebudowano zjazdy, wyprofilowano nowy rów, do którego odprowadzane będą wody opadowe. Dla realizacji zadania konieczna była przebudowa linii elektrycznej niskiego i średniego napięcia, sieci teletechnicznej, wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra