- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

POWIAT BOCHEŃSKI. W czwartek Ekologiczny Piknik Edukacyjny

- REKLAMA -

Już 11 kwietnia na bocheńskim rynku odbędzie się Ekologiczny Piknik Edukacyjny w ramach III Małopolskiego Dnia dla Klimatu.

Już po raz trzeci na rynku w Bochni będzie zielono i będzie się działo! Starostwo Powiatowe w Bochni będzie zachęcać do sadzenia drzew, a każdy kto przyniesie 5 zakrętek będzie je mógł wymienić na sadzonki: grusz, śliw, klonów, dębów, akacji, świerków, jodły lub krzewów borówki amerykańskiej.

Jednak głównym punktem programu będzie edukacja naszych najmłodszych mieszkańców poprzez udział w warsztatach z sadzenia nowalijek i tworzenia świec z pszczelego wosku. Będą również lekcje z przedstawicielami Nadleśnictwa Brzesko i Niepołomice czy Zespołu Parków Krajobrazowych.

Młodzież i seniorzy będą mogli wziąć udział w grze terenowej #ekopowiat. Każdy kto w tym dniu zawita na bocheński rynek będzie mógł spróbować swoich sił w quizach i konkursach, w których do zgarnięcia będą ekonagrody.

W planie również spotkania z ekodoradcami i lokalnymi wytwórcami. Podczas pikniku odbędzie się zbiórka na leczenie Gabrysia Papciaki, maleńkiego mieszkańca Bochni.

Organizator: Starostwo Powiatowe w Bochni

Partnerzy: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie, Zespół Szkół Nr 2 w Bochni, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Zespół Parków Krajobrazowych, Nadleśnictwo Brzesko, Nadleśnictwo Niepołomice.

Będą z nami: Leszczyński Spichlerz, Borówkowy Rój, WFOŚiGW i Urząd Miasta w Bochni.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMALOPOOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” LIFE-IP EKOMALOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005 realizowany przy wsparciu programu LIFE Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra