Wydarzenia

Powiat bocheński. Sporo inwestują, zostali wyróżnieni

fot. Starostwo Powiatowe w Brzesku

Starosta Adam Korta odebrał z rąk przewodniczącego Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolskich Kazimierza Barczyka, nagrodę „Lider Małopolski” za najlepsze przedsięwzięcie w Małopolsce zrealizowane w 2018. Nagroda została przyznana za budowę sali gimnastycznej i termomodernizację budynku Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni.

Powiat bocheński znalazł się w gronie 10 nagrodzonych instytucji czy firm jak PKP, GDDKiA w Krakowie, krakowskie wodociągi, Specjalistyczne Centrum Usług medycznych z Słomnik czy Firma Synerise.

Kapituła konkursu wyróżnia najważniejsze przedsięwzięcia o wymiarze społecznym ważne dla sfery duchowej, tożsamości, edukacji, jakości życia mieszkańców, inwestycje infrastrukturalne, ekspansywne firmy z Małopolski, z nowymi technologiami, stwarzające nowe miejsca pracy.

XIX edycja Konkursu była znakomitą okazją do promowania i zaprezentowania „Lokomotyw Małopolski”: najważniejszych inicjatyw, spektakularnych dokonań oraz ważnych gospodarczo i społecznie inwestycji wpływających na dynamiczny rozwój, które dzisiaj dają nadzieję na poprawę koniunktury oraz przykład wszystkim pragnącym dynamicznie rozwijać się i inwestować na terenie historycznej Małopolski.

Za co nagroda?

W ubiegłym roku „Mechanik” zyskał nowe, piękne oblicze a to za sprawą nowej sali gimnastycznej oraz modernizacji budynku szkoły. Nowa sala ma wymiar 44 x22 m, a oprócz wielofunkcyjnego boiska  posiada również korty do squasha, siłownię i salę do aerobiku. Oczywiście wszystko dostosowane w taki sposób aby z obiektu mogły korzystać osoby niepełnosprawne. Natomiast dzięki termomodernizacji docieplono ściany, szkoła zyskała nową elewację, wymieniono ogrzewanie oraz okna i drzwi. Obie inwestycje wyniosły ponad 12 milionów złotych.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra