- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Powiat bocheński otrzymał dotację na drogę powiatową Trzciana-Łąkta Dolna

- REKLAMA -

Powiat Bocheński otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rozbudowę drogi powiatowej przebiegającej przez Trzcianę i Łąktę Dolną. Całość inwestycji to blisko 5,5 miliona zł, z czego ponad 3,2 miliona to dofinansowanie, a pozostałe środki to wkład własny.

Zakres rozbudowy obejmuje prawie kilometrowy odcinek drogi powiatowej, od skrzyżowania z drogą powiatową przy kościele parafialnym w Trzcianie i obejmuje m.in.: przebudowę drogi wraz z poszerzeniem jej na łukach, budowę chodnika i pobocza.

Powstaną zatoki autobusowe, a zjazdy do posesji zostaną przebudowane. Powstanie system odwodnienia wraz z przebudową przepustów, rowów i umocnieniem cieku oraz skarpy. Przebudowana zostanie sieć gazowa. Powstanie również mur oporowy i kanał technologiczny. Dla zapewnienia bezpieczeństwa ruchu powstaną wyniesione przejścia dla pieszych z oznakowaniem aktywnym. Zamontowany zostanie również radar informujący o prędkości pojazdów.

-To z pewnością dobre informacje dla mieszkańców południowej części naszego powiatu. Cały czas staramy się pozyskiwać środki zewnętrzne na realizację inwestycji drogowych, gdyż ma to kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa poruszających się po drogach powiatowych. Bardzo dziękuję Łukaszowi Kmicie wojewodzie małopolskiemu i poseł Józefie Szczurek Żelazko za wsparcie — mówi Adam Korta starosta bocheński

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra