- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

POWIAT BOCHEŃSKI. Można i tak! 27-latek z bmw jechał 141 km/h w terenie zabudowanym

- REKLAMA -

O 91 km/h przekroczył dozwoloną prędkość 27-latek z gminy Brzesko. Rozpędził swoje bmw do 141 km/h, nie zważając na ograniczenie prędkości obowiązujące w obszarze zabudowanym, , ale też znajdujące się w tym miejscu przejście dla pieszych.

W piątek (tj. 17 lutego br.) na terenie całego kraju prowadzona była akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W ramach niej policjanci zwracali szczególną uwagę m.in. na kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów drogowych – w szczególności – w rejonach przejść dla pieszych.

Tego dnia, od godziny 14 policjanci Wydziału Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Bochni kontrolowali prędkość kierujących pojazdami w Ispini. Jako miejsce działań mundurowi wybrali odcinek znajdujący się w obrębie przejścia dla pieszych. Tuż przed godziną 15, funkcjonariusze dokonali pomiaru prędkości bmw. Wynik kontroli wskazał aż 141 km/h, mimo ograniczenia obowiązującego w obszarze zabudowanym – tj. 50 km/h.

Mundurowi zatrzymali pojazd, po czym przedstawili kierowcy powód kontroli. 27-latek z gminy Brzesko za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł, a jego konto powiększyło się o 15 punktów karnych. Mężczyzna stracił również prawo jazdy na 3 miesiące. 


1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Bochnianin

    21 lutego 2023 godzina 14:25

    Stanowczo za mały mandat dla takiego idioty. Rozbija się BMW więc ma kasę, i dla niego 2500,- zł to tyle co splunąć. A prawko powinni zabrać na rok, albo kazać zdawać na nowo…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra