- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

POWIAT BOCHEŃSKI. Hania – pierwsze dziecko urodzone w 2026 roku w bocheńskim szpitalu

Pierwszym dzieckiem urodzonym w 2026 roku w Szpitalu Powiatowym w Bochni jest Hania. Dziewczynka przyszła na świat 1 stycznia o godz. 5:30. Ważyła 4000 gramów, mierzyła 58 cm i otrzymała maksymalną liczbę 10 punktów w skali APGAR.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, pierwszego noworodka w nowym roku powitali starosta bocheński Adam Korta, dyrektor szpitala Jarosław Kycia oraz zespół medyczny oddziału położniczego i neonatologii.

Rodzice Kamila i Kamil Klejdyszowie mieszkając w Proszówkach  postanowili dać jej na imię Hania. To już drugie dziecko Państwa Klejdysz. W domu na Hanię czeka 4 letni Jaś.

Starosta Adam Korta złożył rodzicom serdeczne gratulacje i życzenia, aby Hania rozwijała się zdrowo i szczęśliwie, a każdy dzień wspólnej rodzinnej drogi przynosił powody do dumy, uśmiechu i wzruszeń. Podziękował również za zaufanie okazane poprzez wybór bocheńskiego szpitala jako miejsca narodzin dziecka. Dodatkowo dziewczynka oraz jej rodzice otrzymali upominek oraz 2000 zł.

Warto przypomnieć, że rodzice pierwszego dziecka urodzonego w 2025 roku w bocheńskim szpitalu pochodzili z powiatu brzeskiego, a w 2024 roku – z powiatu limanowskiego. Tym bardziej cieszy fakt, że Hania i jej rodzice są mieszkańcami powiatu bocheńskiego.

Rok 2025 był kolejnym intensywnym okresem dla oddziału położniczego Szpitala Powiatowego w Bochni. Na świat przyszło tu łącznie 1421 dzieci, a dodatkowo czworo urodziło się w karetkach, w drodze do szpitala. Dla porównania – w 2024 roku liczba urodzeń wyniosła 1334. 

Kliknij i dodaj komentarz
- REKLAMA -
Góra