- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

POWIAT BOCHEŃSKI. Coraz bliżej powstania Centrum Zdrowia Psychicznego. Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji budowlanej [ZDJĘCIA]


Starosta bocheński Adam Korta oraz wicestarosta Ryszard Drożdżak podpisali umowę na opracowanie kompletnej dokumentacji modernizacji budynku byłego pogotowia z przeznaczeniem na Centrum Zdrowia Psychicznego. Będzie to nowoczesny budynek spełniająca najwyższe wymagania dotyczące tego typu placówek przy jednoczesnym zachowaniu historycznego wyglądu.Z pięciu ofert, które wpłynęły do Starostwa Powiatowego na wykonanie tego zadania, najkorzystniejszą w całości mieszczącą się w zakładanej na ten cel kwocie złożyła bocheńska firma Archi Projekt Biuro Projektowe s. c.

Wykonaliśmy kolejny krok, który przybliża nas do uruchomienia w Bochni Centrum Zdrowia Psychicznego w budynku po pogotowiu ratunkowym. Dzięki uzyskaniu dokumentacji będziemy mogli wystąpić o ośrodki zewnętrzne, które pozwolą nam rozpocząć etap przebudowy i dostosowania budynku do wymagań związanych z funkcjonowanie tego typu placówki. Jesteśmy zdeterminowani i jednomyślni, że Centrum Zdrowia Psychicznego musi powstać w możliwe najbliższym czasie – mówi Adam Korta Starosta Bocheński

Dokumentacja, projekt architektoniczno-budowlany, projekt techniczny i projekt wykonawczy, powstanie do końca bieżącego roku. Projekt uwzględnia również zagospodarowanie terenu wokół budynku, wydzielenie miejsca wypoczynku i rekreacji, wymianę ogrodzenia oraz  utworzenie miejsc parkingowych.

Szacowana wartość inwestycji to około 17 mln zł brutto. Uzyskanie dokumentacji architektoniczno-budowlanej wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę, pozwoli złożyć  wniosek o dofinansowanie tego zadania.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Gość P

    17 lutego 2024 godzina 15:12

    Cena- jak zwykle – nie wąska

    Lokalizacja ️

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra