Wydarzenia

Powiat bocheński. 60 tys. dla OSP na kamerę termowizyjną i zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego

Starosta Adam Korta wraz z wicestarostą Ryszardem Drożdżakiem wręczyli przedstawicielom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu bocheńskiego promesy na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Wsparcie na łączną kwotę 60 tysięcy złotych, trafiło do 21 jednostek OSP.

-Bardzo się cieszę, że możemy po raz kolejny wesprzeć Ochotnicze Straże Pożarne. Dofinansowanie udzielone przez Zarząd Powiatu pozwoli poszczególnym jednostkom na zakup rzeczy czasami bardzo podstawowych, ale zdecydowanie poprawiających funkcjonowanie tych jednostek i bezpieczeństwa mieszkańców powiatu – mówi starosta Adam Korta.

W tym roku wsparcie trafi do druhów z: Rzezawy, Trzciany, Leszczyny, Siedlec, Łapanowa, Okulic, Proszówek, Baczkowa, Borku, Wyżyc, Borównej, Nieszkowic Małych, Rajbrotu, Bessowa, Sobolowa, Brzeźnicy, Łazów , Mikluszowic, Muchówki, Rozdziela i Bytomska.

W ramach dofinansowania jednostki zakupią sprzęt ratowniczo – gaśniczy m.in. kamerę termowizyjną, ubrania specjalne, hełmy i węże strażackie. Nowe wyposażenie w znacznym stopniu ułatwi działania ratownicze jednostek oraz przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Ziemi Bocheńskiej. Warto przypomnieć, że powiat bocheński wspiera strażaków – ochotników od ponad 10 lat. W ciągu tego okresu 64 jednostki OSP otrzymały sprzęt za ponad 800 tysięcy złotych.

2 komentarze

2 Comments

 1. Smalec

  26 czerwca godzina 11:12

  Przecież to nawet nie ma 3 tys na jednostkę.
  Tez jest się czym chwalic…
  Wazne ze zdjęcie zrobione i w internety poszło- PR się zgadza

 2. zdegustowany strażak

  26 czerwca godzina 13:54

  Dokładnie. Robią show a od kuchni, jak każdy wie zgnilizna. Władza w ZOSP od samej góry do zarządów gminnych – do wymiany. PSL i wszytko jasne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra