- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Ponad 70 osób zdecydowało się pomóc Tomkowi strażakowi z Wadowic ZDJĘCIA

fot. OSP Jadowniki
- REKLAMA -

Ogromny odzew na akcję krwiodawstwa w Jadownikach. Ponad 70 osób przyszło w niedzielę oddać krew podczas akcji zorganizowanej przez HDK MotoJadowniki.

Niestety tak duża ilość chętnych przekroczyła możliwości logistyczne RCKiK w Krakowie. Finalnie krew oddało 45 osób, co pozwoliło zebrać ponad 20 litrów tego cennego płynu.

W akcję pomocy włączyło się wiele osób, w tym: strażacy ochotnicy m. in. z OSP Biesiadki, Borzęcin Górny, Czchów, Lewniowa, Rzezawa oraz Jadowniki.

Starszy ogniomistrz Tomasz Kożuch, dla którego zorganizowano pomoc jest funkcjonariuszem Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach, a zarazem prezesem OSP Włosienica. Do tej pory z poświęceniem niósł ratunek innym w każdej krytycznej sytuacji.

We wrześniu uległ zakażeniu wirusem SARS-CoV-2, jednej z najgroźniejszych postaci koronawirusa.

W wyniku ciężkich powikłań trafił najpierw na oddział zakaźny Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie został podłączony do sztucznego płuco-serca. Stamtąd został przewieziony do Śląskiego Centrum Chorób Serca, gdzie przeszedł poważną operację przeszczepu płuc. W tej chwili największym darem dla Tomka jest krew.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra