- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Pomogą seniorom zrobić zakupy, wykupić lekarstwo lub wypożyczyć książkę z biblioteki

- REKLAMA -

Osoby w wieku 70 lat i więcej oraz młodsi seniorzy, którzy znaleźli się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej i zdrowotnej, którzy z uwagi na zagrożenia wynikające z pandemii nie wychodzą z domu mogą skorzystać z pomocy w ramach programu „Wspieraj Seniora”

Chodzi o pomoc w: 

  • dostarczeniu podstawowych artykułów
  • dostarczeniu posiłku
  • wykupieniu recepty
  • wysłaniu poczty
  • wypożyczeniu książek.

Koszty zakupów ponosi senior a usługa ich zrobienia i dostarczenia jest bezpłatna.

Aby skorzystać z pomocy można zadzwonić na krajowy numer programu  „Wspieraj Seniora” –  22 505 11 11, wejść na stronę https://wspierajseniora.pl/ lub zadzwonić do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bochni – tel.  14 615 39 10.

Przez tę samą stronę do programu mogą zgłaszać się wolontariusze chcący pomagać seniorom w potrzebie. Zapraszamy do współpracy i czekamy na zgłoszenia – jesteśmy gotowi pomóc.

Program „Wspieraj Seniora”  nie obejmuje osób przebywających w kwarantannie i zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Tym osobom, we współpracy ze Strażą Pożarną, pomagamy w zakupach i  wykupieniu leków. Wystarczy, że osoba w kwarantannie zadzwoni do MOPS, a my zajmiemy się sprawą. Prosimy tylko, żebyście Państwo zgłaszali potrzeby pilne i grupowali zakupy.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra