- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Policjanci razem ze Strażą Leśną kontrolują lasy w okolicach Brzeska

- REKLAMA -

Policjanci z Posterunku Policji w Szczurowej oraz funkcjonariusze Straży Leśnej Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska podczas wspólnych służb pilnują i dbają o to, aby tereny leśne nie były niszczone przez quady i motocykle crossowe.

Leśnicy przypominają, że wjazd pojazdem silnikowym do lasu jest zabroniony. Zgodnie z art. 29 ustawy o lasach sprawcy tego typu wykroczenia może grozić mandat karny w wysokości 500 zł. To jednak nie koniec sankcji, w niektórych przypadkach sprawa może być skierowana do sądu, który karę grzywny może zaostrzyć do 5 tys. zł.

W powiecie brzeskim wspólne patrole policjantów i strażników leśnych odbywają się na terenach gminy Borzęcin. Nie wykluczone, że zostaną rozszerzone na pozostałe gminy. Policjanci i Nadleśnictwo już dziś zapowiadają kolejne kontrole i działania w tym temacie. Będą one cyklicznie powtarzane, aby wyeliminować nieprawidłowe zachowania, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu.

Zadaniem mundurowych jest kontrolowanie, wykrywanie i ściganie wszelkich przejawów wandalizmu, kradzieży i kłusownictwa. Patrole pilnują i dbają, aby lasy nie były niszczone. W trakcie wspólnych służb funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na osoby naruszające zakaz wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi.

Konsekwentnie egzekwują od korzystających z terenów leśnych, aby przestrzegali przepisów w tym zakresie. Mundurowi przypominają, że las i podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem dla osób, które niszczą środowisko naturalne, płoszą dzikie zwierzęta i łamią obowiązujące przepisy.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    gość

    29 września 2022 godzina 18:21

    Zapraszam na teren gminy Iwkowa i Czchów panów z nadleśnictwa i policji .pogonić patologię i ukarać przykładnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra