- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Policja zlikwidowała nielegalny hazard w Brzesku. Właściciele dwóch salonów mogą zapłacić nawet 600 tys. zł grzywny

- REKLAMA -

Z Brzeska zniknęły dwa nielegalne salony gier hazardowych. Tamtejsza policja wspólnie z Małopolskim Urzędem Celno-Skarbowym zabezpieczyła sześć automatów do gier zręcznościowych o wartości 24 tys. zł.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych. Ustalono, iż procederem tym trudnili się że 38-letni mężczyzna i 50-letnia kobieta z  powiatu brzeskiego.

Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą o grach hazardowych, obecnie podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu.

Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Maszyny trafiły do depozytu funkcjonariuszy Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego Oddziału Celnego w Tarnowie, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. karczycho

    29 lipca 2021 godzina 22:38

    Ile?? Toż to ponad pół miliona. I po co im to było. Teraz są legalne sloty wazdana w necie to coraz mniej ludzi będzie chodziło w takie meliny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra