- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Policja w Bochni nadal pracuje nad ustaleniem sprawców dewastacji kapliczki w lasku Uzbornia

- REKLAMA -

Nadal trwają działania operacyjne mające na celu ustalenie sprawców zniszczenia kapliczki Matki Bożej Niepokalanie Poczętej – poinformował Portal Bochnia Brzesko z Bliska st. sierż. Daniel Bułatowicz, rzecznik prasowy KPP w Bochni. Do zdarzenia doszło blisko trzy tygodnie temu.

Figura została wyrwana z cokołu, a następnie rozbita o bruk otaczający kapliczkę ZOBACZ. Sprawa bulwersuje tym bardziej, że do zdarzenia doszło w maju maryjnym miesiącu, okresie, kiedy pod kapliczkami śpiewa się „majówki”.

O sprawie pierwszy poinformował Marek Rudnik, członek Zarządu Powiatu Bocheńskiego. Na swoim profilu FB ostro potępił ten czyn.

Kapliczka w lasku Uzbornia stała nieprzerwanie od około 1880 roku. Została wzniesiona staraniem Fundacji Marii Maiss „jako wotum dziękczynne za cudowne uratowanie życia dziecka w niebezpieczeństwie”. Figura została odnowiona w 2013 roku staraniem Urzędu Miasta.

Okolice kapliczki są objęte miejskim monitoringiem, ten jednak nie jest kontrolowany przez 24 h na dobę. Obraz jest nagrywany, a następnie w razie potrzeby odtwarzany. Tak było i w tym przypadku. Zarejestrowanym zajmuje się już policja.

Zapewne szybciej udałoby się zatrzymać sprawcę dewastacji, gdyby reakcja na zajście była natychmiastowa, po zauważeniu czynu przez obsługę monitoringu. O to, czy jest szansa, na rozbudowę centrum monitoringu – tak, aby pracował on w pełnym wymiarze – zapytaliśmy burmistrza Stefana Kolawińskiego w wywiadzie „Zapytam wprost” ZOBACZ.

Odrestaurowanie kapliczki jest możliwe dzięki funduszom zebranym przez Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej. Podczas spontanicznie zorganizowanej przez nich zbiórki, całą potrzebną kwotę udało się zebrać w cztery dni. ZOBACZ

4 komentarze

4 Comments

 1. Szyderczazmatplanety

  28 maja 2021 godzina 04:15

  Ja bym sprawdził wszystkich co byli wczoraj tyłem

  • Anonim

   29 maja 2021 godzina 06:35

   A ja bym sprawdził tych co wstają lewą nogą

 2. Gość

  28 maja 2021 godzina 13:51

  Masakra ile to trwa!

 3. Anonim

  29 maja 2021 godzina 11:13

  Witam przechodzę tamtędy jest tak park zaniedbany ze służby nie dbają jak należy o Te cześć parku wszędzie pokrzywy po pas

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra