- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

LASEK UZBORNIA. Wandale zniszczyli figurkę Matki Bożej Niepokalanie Poczętej ZDJĘCIA

Fot. Fb Marek Rudnik
- REKLAMA -

O tym bulwersującym zdarzeniu poinformował dziś rano Marek Rudnik. – Rękami „bandy degeneratów moralnych” zdewastowana została Zabytkowa Figura Matki Bożej Niepokalanie Poczętej z Kapliczki w Lasku Uzbornia Religijna Pamiątka Historii Naszej Bochni została wyrwana z cokołu, a następnie rozbita o bruk otaczający kapliczkę – napisał radny powiatowy z Bochni.

Sprawa bulwersuje tym bardziej, że do zdarzenia doszło w maju maryjnym miesiącu, okresie kiedy pod kapliczkami śpiewa się „majówki”.

Kapliczka w lasku Uzbornia stała nieprzerwanie od około 1880 roku. Została wzniesiona staraniem Fundacji Marii Maiss „jako wotum dziękczynne za cudowne uratowanie życia dziecka w niebezpieczeństwie”. Figura została odnowiona w 2013 roku staraniem Urzędu Miasta.

– Nie zniszczyli jej nawet Niemieccy Hitlerowscy najeźdźcy w czasie II Wojny Światowej. Liczę że bocheńscy policjanci” staną na wysokości zadania”i doprowadzą do ustalenia i postawienia przed sądem odpowiedzialnych za ten bandycki i prymitywny czyn – podkreśla Marek Rudnik.

W sprawie zniszczenia figurki zostało wszczęte dochodzenie przez KPP w Bochni.

– Miejsce gdzie doszło do zdarzenia objęte jest monitoringiem. Wystąpiliśmy o zabezpieczenie tego nagrania – mówi w rozmowie z portalem BBzBliska st. sierż. Daniel Bułatowicz, rzecznik prasowy KPP w Bochni.

3 komentarze

3 Comments

 1. Avatar

  Arek

  10 maja 2021 godzina 10:22

  pogaństwo niesie antykulturę.. jak policja będzie tak działała.. więc nie będzie robić nic… ludzie wezmą sprawy i sprawiedliwość w swoje ręce i nie beędzie to nikogo dziwić

 2. Avatar

  Abel

  11 maja 2021 godzina 08:12

  To akt wandalizmu,który należy potępić, a osoby, które się tego dopuściły ukarać. Nie ma potrzeby eskalować napięcia i napuszczać nawzajem ma siebie wojujących katolików i ateistów.
  Ludowa „sprawiedliwość” nie jest dobrym rozwiązaniem, wszak pismo mówi „Miłujcie waszych nieprzyjaciół” (Mt 5, 38-48)

 3. Avatar

  Bożena

  07 sierpnia 2021 godzina 19:50

  Drodzy Państwo czy ktoś wie cis na temat renowacji i odnowy tej figury Naszej Marki Bożej ? Pragę pomoc w odnowieniu tej figurki aby przywrócić do poprzedniego stanu. Proszę o ewentualne informacje na emaila b.podobinska@pdukrakow.pl. Byłam w tym miejscu wczoraj i jestem zszokowana i serce mnie boli ze takich czasów dosyłam … nie mogę w to uwierzyć. Pozdrawiam Bozena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra