- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Pokonali koronawirusa! Dom Opieki Jestem w Grobli działa już normalnie

- REKLAMA -

O powrocie do normalnego funkcjonowania poinformowali przedstawiciele Domu Opieki Jestem w Grobli. – Ośrodek jest odblokowany, czterech podopiecznych dochodzi jeszcze do zdrowia w szpitalu, pozostali z diagnozą jako ozdrowieńcy wrócili do ośrodka. Zdrowi są już także członkowie personelu – czytamy w przygotowanym komunikacie.

Przedstawiciele ośrodka poinformowali, że w tym tygodniu planowane są nowe przyjęcia.

W związku z pandemią ośrodek podczas kwarantanny mającej miejsce w ostatnich tygodniach – został dostosowany do funkcjonowania w warunkach zagrożenia COVID-19.

Dodatkowo otrzymał też grant Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej „Bezpieczny Dom” w wysokości 250 tys. zł. Cała kwota z grantu, o który wnioskowano jeszcze w czerwcu, zostanie przeznaczona na dodatkowe dostosowanie obiektu do potrzeb osób zakażonych COVID-19 ale i chorobami wirusowymi i ich opieką.

-Środki te wydatkowane będą m.in. na montaż specjalnych wejść i bram dezynfekujących, instalacje koncentratorów tlenu, zakup defibrylatorów, środków ochrony osobistej i przystosowanie pomieszczeń do pobytu personelu, który z racji kontaktu z osobami zakażonymi również musi przebywać w izolacji.

-Dzięki tym inwestycjom Dom Opieki Jestem będzie jeszcze lepiej przygotowany na ewentualność zagrożenia COVID-19 i innymi chorobami wirusowymi. Należy podkreślić, że duża część prac dostosowawczych została wykonana w ostatnich tygodniach, gdy personel zajmujący się chorymi, musiał przebywać w izolacji – zapewniają przedstawiciele ośrodka.

Cieszymy się, że ten wymagający czas już za nami. Bardzo dziękujemy wszystkim członkom naszego zespołu, za ich ogromne zaangażowanie, za to, że mogliśmy na siebie liczyć i że zwyciężyliśmy z COVID-19 pracując w rodzinnej, zespołowej atmosferze. Bardzo dziękujemy też tym, którzy nam pomagali, wspierali darami, gestami, słowami i zrozumieniem Cieszymy się bardzo, że wszystko wróciło do normy i zgłaszają się już pierwsi nowi Podopieczni. Zapraszamy Państwa i zapewniamy troskliwą opiekę – podsumowuje Elżbieta Tomczyk właścicielka Domu Opieki w Grobli.

Obecnie w ośrodku przebywa 120 podopiecznych. Część, po wyzdrowieniu i zakończeniu izolacji – mogła dokończyć realizowaną w ośrodku rehabilitację i wróciła do domów, część osób przeniosło się do swoich docelowych ośrodków, bowiem w Grobli czekali na zwolnienie się miejsc w placówkach państwowych.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Jola

    17 września 2020 godzina 06:45

    Bardzo panstwa prosze o zajecie sie kopalnia soli bochnia i ich przekretach Piotrem.M Krzysztofem Sz itd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra