- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Pojechali na szkolenie, przy okazji zatrzymali pijanego kierowcę

- REKLAMA -

Dwaj słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, a wśród nich policjant z Bochni, na drodze ekspresowej S7 zatrzymali pijanego kierowcę, któremu uniemożliwili dalszą jazdę. O wszystkim poinformowali dyżurnego radomskiej komendy. Po przybyciu na miejsce policjantów ruchu drogowego okazało się, że 44-letni mężczyzna ma w organizmie prawie 3 promile alkoholu i posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Posterunkowy Krzysztof Kornaś i posterunkowy Mateusz Trzepacz swoim zachowaniem udowodnili, że wstępując w szeregi polskiej policji bez wątpienia z zaangażowaniem będą stali na straży prawa i porządku.

Było przed godz. 19.00, kiedy dwóch słuchaczy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w drodze do domu na trasie S7 koło Radomska, zauważyło audi, które nie trzymało prostego toru jazdy.

Kierujący przekraczał dozwoloną prędkość, co chwila zmieniając pasy ruchu i hamując. Niebezpieczne manewry mężczyzna wykonywał przez około 20 km. Słuchacze podejrzewali, że kierujący tym pojazdem może być nietrzeźwy. Nie zastanawiając się ani chwili, jak na policjantów przystało, natychmiast podjęli skuteczne działania wobec mężczyzny, któremu uniemożliwili dalszą jazdę. Doskonale wiedzieli, jak zachować się wobec człowieka, który popełnia przestępstwo i stwarza realne zagrożenie dla zdrowia i życia innych uczestników ruchu drogowego.

Posterunkowy Krzysztof Kornaś i posterunkowy Mateusz Trzepacz natychmiast powiadomili o wszystkim dyżurnego radomskiej komendy, który na miejsce wysłał patrol ruchu drogowego. Policjanci z Radomia  potwierdzili podejrzenia słuchaczy. Okazało się, że kierujący audi 44-latek  jest pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 2,9 promila alkoholu. Policjanci ustalili także, że wobec mężczyzny orzeczony został zakaz prowadzenia pojazdów na 60 miesięcy. Po zatrzymaniu kierujący audi tłumaczył się policjantom, że jechał do Zakopanego, aby odpocząć od problemów rodzinnych. Teraz za popełnione przestępstwa 44-latek odpowie przed sądem.

Jednym z podejmujących interwencję kursantów był posterunkowy Krzysztof Kornaś, który służy w Komendzie Powiatowej Policji w Bochni. Słuchacz rozpoczął szkolenie zawodowe podstawowe w marcu i zakończy je w październiku tego roku.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra