- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Podsumowanie Weekendu z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego DUŻO ZDJĘĆ

Fot. Starostwo Powiatowe w Bochni
- REKLAMA -

Jubileuszowy 15 weekend i magiczne trzy dni za nami… była to szansa na zwiedzanie niedostępnych zakątków powiatu oraz uczestnictwo w wielu ciekawych wydarzeniach praktycznie w każdym zakątku Powiatu Bocheńskiego. Była to nie lada gratka nie tylko dla lokalnych pasjonatów historii.

W tym roku spora ilość osób, bo aż 360 odwiedziło bocheńskie muzeum im. Stanisława Fischera, w obiekcie dostępne były wszystkie ekspozycje stałe oraz wystawy czasowe.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się bocheńska Gra Miejska, mimo nie najlepszej pogody – znaleźli się miłośnicy rodzinnego spacerowania z nutką rywalizacji w tle. Chętnie odwiedzano także Borówkowy Rój w Lipnicy Murowanej , który w tym roku dostępny był po raz pierwszy. Jednak tegoroczny rekord pobiła bocheńska Kopalnia Soli, na podziemną wycieczkę wybrało się prawie 1200 osób spora ilość turystów bo aż 500 osób odwiedziło też Muzeum Motyli.

– Bardzo nam miło, że tak pokochaliście nasze spacery. Pogoda nie była Wam straszna co tym bardziej nas cieszy, spacerowym szlakiem podążało z nami prawie 280 osób. W tej edycji weekendu- w 50 wydarzeniach zorganizowanych przez trzy dni  uczestniczyło łącznie ponad 5 tys. osób – podsumowują organizatorzy wydarzenia, pracownicy Działu Promocji Bocheńskiego Starostwa

W piątek dużym zainteresowaniem cieszył się Piknik Lokalnych Smaków organizowany na północnej pierzei bocheńskiego Rynku W sobotę odbyło się piękne spotkanie z s. Małgorzata Chmielewską, prowadzone przez Jacka Pałasińskiego. Natomiast w niedzielę Zlot Pojazdów Zabytkowych, którego zakończenie odbyło się w Parku Uzbornia w Bochni.

– Dziękuję wszystkim partnerom,którzy wspólnie z nami organizowali poszczególne wydarzenia, mieszkańcom za obecność, turystom za odwiedziny i zapraszam za rok – podkreśla Adam Korta, starosta bocheński.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra