- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Podsumowanie akcji zbiórki laptopów i komputerów

- REKLAMA -

„Wyrusz w drogę. Nie zadowalaj się dyskutowaniem; nie czekaj, aby zrobić coś dobrego, na okazje, które może nigdy się nie pojawią” podsumowuje zbiórkę publiczną Komitetu Społecznego jej organizator Wojciech Pietras.

Celem akcji było zbieranie sprzętu komputerowego: komputery, laptopy, tablety, smartfony dla uczniów szkół z terenu Powiatu Bocheńskiego mających deficyt w posiadaniu takich urządzeń. W pierwszej fazie akcji podarowane urządzenia umożliwiały występującą wtedy naukę online, a obecnie służą przygotowaniu prezentacji, multimedialnych, dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych oraz dostępu do internetu i programów których tworzenia w domu wymaga nowoczesny proces edukacyjny.  

-Razem zebraliśmy 23 urządzenia. (13 laptopów, 6 komputerów stacjonarnych, 3 tablety, 1 smartfon). Ostatnimi które powędrowały do młodzieży pod koniec trwania projektu są 3 nowe laptopy z dwu letnią gwarancją i oryginalnym systemem Windows 10 Pro. Fundatorem ostatniego podarowanego sprzętu jest mój wychowanek i kolega – przedsiębiorca Marcin Pałkowski właściciel firm: Cukiernia Słodka Bochnia i Swiss Recruiter. W ostatnie dni trwania zbiórki publicznej ten nowoczesny sprzęt rozwieźliśmy z kolegami z Platformy Obywatelskiej Bochnia Mateuszem Waśniowskim i Wiesławem Kłusiem do nowych szczęśliwych właścicieli – zapewnia Pietras.

Organizator akcji dziękuje wszystkim darczyńcom min. Mirosławowi Chodurowi oraz firmie TUX Komputer, którzy przekazali sprzęt lub pomogli w inny sposób aby wspomóc lokalną młodzież oraz wesprzeć naszą akcję.

Stosowne sprawozdania ze przeprowadzonej zbiórki publicznej zostały wysłane do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Przed nami kolejne inicjatywy i pomysły które będą realizowane w nadchodzących miesiącach roku szkolnego – zapewnia organizator akcji.

4 komentarze

4 Comments

 1. Avatar

  Romek

  30 sierpnia 2022 godzina 12:30

  Super akcja Panue Wojtku – Gratulacje!!!

 2. Avatar

  Kuba22

  30 sierpnia 2022 godzina 12:34

  Gratulacje udanej akcji. Komputery na pewno przydadzą się młodzieży nie tylko do nauki zdalnej ale i w codziennych zajęciach. Brawa za pomysł!

 3. Avatar

  Junior

  30 sierpnia 2022 godzina 12:52

  Super akcja! Gratulacje dla Was Panowie: Pietras, Waśniowski, Kłuś.

 4. Avatar

  Henryk

  30 sierpnia 2022 godzina 17:19

  Brawo Chłopaki, żeby wszyscy działacze byli tacy jak Wy! Pietras, Kłuś, Waśniowski brawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra