- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Podpisano umowę. Nowoczesna hala w Mokrzyskach ma być gotowa w ciągu roku!

- REKLAMA -

Dobra wiadomość dla mieszkańców północnej części gminy Brzesko. Dziś w brzeskim magistracie podpisano umowę dotycząca budowy drugiego etapu hali sportowej wraz z przewiązką i infrastrukturą techniczną przy Szkole Podstawowej w Mokrzyskach.

– Plac budowy zostanie przekazany wykonawcy tuż po świętach. Prace mają się zakończyć w ciągu 12 miesięcy. Cieszę się że powstaje taki obiekt w północnej części gminy, gdzie prężnie działają lokalne kluby sportowe – podkreśla burmistrz Tomasz Latocha.

Wykonawcą prac będzie tarnowskie Przedsiębiorstwo Budowlane Usługowo-Handlowe MATEO, którego właścicielem jest Józef Firmuga.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku wykonane zostały już fundamenty, izolacje i wszelkie prace ziemne za około pół miliona złotych. Koszt zaplanowanych w ramach drugiego etapu prac wyniesie ponad 3,2 miliona złotych.

Projekt budowanej w Mokrzyskach hali uwzględnia wszelkie standardy pozwalające na prowadzenie zajęć  wychowania fizycznego i organizację zawodów sportowych na wysokim poziomie. W budynku powstanie przykryte łukowym dachem pełnowymiarowe boisko (19 x 36 metrów), któremu towarzyszyć będzie dwukondygnacyjne zaplecze sportowe.

W tym roku budynek zostanie doprowadzony do stanu surowego. Zakończenie całej inwestycji zaplanowano wiosną 2022 roku.

3 komentarze

3 Comments

 1. Obywatel

  25 marca 2021 godzina 11:08

  Kolejny bubel, po Zielonce i trójce.

  • Małgośka

   25 marca 2021 godzina 15:08

   Akurat hale na Zielonce i w trojce są super.

 2. Ewa

  25 marca 2021 godzina 15:02

  Pełno wymiarowe boisko 36×19 ? Zawsze wydawało mi się że te wymiary to 40×20 ale może w Mokrzyskach są inne pełne wymiary .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra