- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

PINB w sprawie „Czerwonej kamienicy”: przyczyny powstania uszkodzeń określi ekspertyza techniczna budynku

fot. małgorzata więcek-cebula
- REKLAMA -

Kamienicę na skrzyżowaniu ulic Floris i Fischera w Bochni, w której osunęła się część ściany, obejrzał dziś PINB w Bochni. – Nie ma potrzeby wykwaterowania pozostałych mieszkańców z budynku, zajmujących lokale mieszkalne w drugiej części obiektu, od strony ul. Brzeźnickiej – poinformowała portal Bochniazbliska.pl Renata Kaczmarczyk PINB w Bochni.

W obiekcie prowadzone były roboty remontowe na podstawie zgłoszeń. Obejmowały one m.in. remont posadzek, izolacji pionowych, ścian, instalacji i elewacji budynku oraz placu betonowego przed budynkiem.

– Obecnie, na zlecenie Bocheńskiego Zakładu Usług Komunalnych w Bochni, wykonywana jest ekspertyza techniczna budynku, która ma wskazać przyczyny powstania uszkodzeń i określić jakie roboty budowlane należy wykonać, by mieszkańcy mogli wrócić do budynku – zapewnia Renata Kaczmarczyk.

Ekspert nadzoruje wykonywanie zabezpieczeń w obiekcie. W pomieszczeniach parteru już zostały wykonane podparcia podciągów, Dziś. w godzinach popołudniowych ma być wykonane podparcie ściany na zewnątrz budynku od strony ul. Fischera.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Normalny

  22 września 2020 godzina 09:39

  Dokładnie sprawdzić zakres i sposób wykonania robót na parterze, na pewno później sprawa trafi do prokuratury!

  • Avatar

   K

   23 września 2020 godzina 21:18

   Cukiereczek?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra