- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

PINB w Bochni wydał komunikat w sprawie usuwania śniegu zalegającego na płaskich dachach

- REKLAMA -

W związku z wystąpieniem w ostatnich dniach intensywnych opadów śniegu na obszarze powiatu bocheńskiego PINB przypomina wszystkim właścicielom i zarządcom obiektów budowlanych o konieczności monitorowania grubości pokrywy śnieżnej oraz bezzwłocznego zebrania nadmiaru śniegu z dachu, a także usunięcia z elementów elewacji brył, nawisów śniegowych mogących zagrozić bezpieczeństwu osób znajdujących się na ciągach pieszych i jezdnych.

Apel kierowany jest przede wszystkim do właścicieli i zarządców budynków:

  • z płaskimi i o niewielkim nachyleniu połaci dachowej,
  • budynków o powierzchni zabudowy przekraczającej 2000 m² ,
  • innych obiektów budowlanych o powierzchni dachu przekraczającej 1000 m².

Pozostawienie nadmiernej ilości pokrywy śnieżnej może grozić przeciążeniem konstrukcji obiektu budowlanego a tym samym doprowadzić do jego uszkodzenia.

Prace należy wykonywać z zachowaniem zasad BHP.

Zgodnie z art. 61 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2021r., poz. 2351 z późn. zm.) właściciel lub zarządca obiektu budowlanego ma obowiązek zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu w razie wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Jednocześnie informuję, iż kto nie spełnia, określonego w art. 61, obowiązku utrzymania obiektu budowlanego w należytym stanie technicznym lub nie zapewnia bezpieczeństwa użytkowania obiektu budowlanego, podlega grzywnie nie mniejszej niż 100 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku (art. 91a ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane).

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra