- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Piknik Ekologiczny na Rynku. Dla mieszkańców przygotowano w prezencie tysiąc drzew

- REKLAMA -

Ponad tysiąc drzew jabłoni, gruszy, wiśni, lipy i grabów będzie można otrzymać podczas piątkowego Pikniku Ekologicznego pod hasłem #DrzewoDlaKlimatu, który już po raz drugi odbędzie się na bocheńskim rynku. Piknik rusza o godz. 11.00. Organizatorem wydarzenia jest Starostwo Powiatowe w Bochni.

W piątek na Rynku przedszkolaki i uczniowie będą mogli zbudować domki dla owadów, które następnie zabiorą do swojego przedszkola, czy szkoły. Warsztaty tematyczne  poprowadzą przedstawiciele Nadleśnictwa Niepołomice i Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.

Kim jest pszczelarz, jakie są gatunki miodów, jak przygotować ramkę do ula to wszystko będzie można dowiedzieć się na stoisku Gospodarstwa Pasiecznego Pasieka u Kiejdów, zaś u gospodarzy z Leszczyny i Lipnicy Górnej zasmakować lokalnych produktów.

Ekodoradca z powiatu prowadzić będzie konkursy i quizy ekologiczne z nagrodami.

Partnerami wydarzenia są: Nadleśnictwo Niepołomice, Zespół Parków Krajobrazowych Województwo Małopolskiego i firma Katmandu.

Akcja odbywa się w ramach  II Małopolskiego Dnia dla Klimatu – projekt LIFE „Wdrażanie  Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego”

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra