- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Pijany kierowca miał zawieźć dzieci autobusem na wycieczkę

- REKLAMA -

Policjanci brzeskiej drogówki powstrzymali nietrzeźwego kierowcę autobusu, który miał zabrać dzieci na szkolną wycieczkę. 63-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło dzisiaj po godz. 7.00.  Na parking przy szkole w Mokrzyskach udali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, aby na prośbę organizatora wycieczki kilkudziesięciu dzieci sprawdzić przed wyjazdem stan trzeźwości kierującego autokarem.

Badanie alkomatem wykazało, że 63-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego ma ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Nieodpowiedzialny 63- latek odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przed sądem. Grozi mu  do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum trzy lata oraz wysoka kara grzywny.

To kolejny kierowca autobusu w powiecie brzeskim, który w ostatnim czasie chciał przewozić dzieci znajdując się pod działaniem alkoholu. 21 lipca w  Gnojniku brzeska drogówka kontrolowała autokar, okazało się że kierowca był w tzw. stanie po użyciu alkoholu. 

Policjanci brzeskiej drogówki systematycznie prowadzą kontrole autobusów i gimbusów przewożących dzieci i młodzież. Sprawdzają m.in. stan techniczny pojazdów, uprawnienia kierowców oraz ich stan trzeźwości.

Jeśli nauczyciel, rodzic czy organizator wyjazdu będzie miał jakiekolwiek podejrzenia, dotyczące stanu technicznego autokaru lub stanu trzeźwości kierowcy nie warto ryzykować życia własnego lub swoich dzieci, należy powiadomić o swoich podejrzeniach policję.

Kliknij i dodaj komentarz

0 Comments

  1. Avatar

    Anonim

    15 września 2021 godzina 19:04

    Co za nieodpowiedzialność

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra