- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Pijana 43-latka zdewastowała grób na cmentarzu. Grozi jej 5 lat więzienia

- REKLAMA -

Kilka dni temu, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku zostali powiadomieni o znieważeniu miejsca pochówku poprzez uszkodzenie grobowca. Zdarzenie miało miejsce na cmentarzu parafialnym w Brzesku. Kryminalni ustalili tożsamość i zatrzymali sprawczynię dewastacji. 43-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego już usłyszała zarzuty.  

Funkcjonariusze tuż po otrzymaniu zgłoszenia o dewastacji grobowca na cmentarzu parafialnym w Brzesku wszczęli dochodzenie w sprawie znieważenia miejsca pochówku oraz uszkodzenia mienia.

W wyniku podjętych działań brzescy kryminalni bardzo szybko  ustalili sprawcę tego czynu. Okazało się, że uszkodzenia płyty frontalnej rodzinnego grobowca dopuściła się 43-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego.

– Wczoraj, kobieta usłyszała zarzut znieważenia miejsca spoczynku zmarłego, a dodatkowo musi się liczyć z kolejnymi poważnymi konsekwencjami w związku ze zniszczeniem mienia, albowiem właściciele grobowca wstępnie wycenili straty finansowe na tysiąc złotych wyjaśnia asp. sztab. Grzegorz Buczak z KPP w Brzesku.

Podejrzana przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu tłumacząc się, że w trakcie spożywania alkoholu na cmentarzu straciła kontrolę nad swoim zachowaniem i ze złości uszkodziła fragment płyty grobowca, nie do końca zdając sobie sprawę z konsekwencji swojego postępowania. 

Za uszkodzenie mienia oraz znieważenie miejsca pochówku grozi jej teraz do pięciu lat więzienia.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra