- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Piękny wynik matur w powiecie bocheńskim. Najlepiej wypadło I LO w Bochni

Fot. małgorzata Więcek-cebula
- REKLAMA -

Ogłoszono wyniki tegorocznych matur. Zdawalność egzaminu dojrzałości, zgodnie z danymi podanymi przez CKE i OKE, wyniosła w powiecie bocheńskim 81%. Oznacza to, że Bocheńszczyzna znajduje się powyżej średniej ogólnopolskiej (74,5%) jak również średniej Województwa Małopolskiego (78,1%).


Najwięcej bo aż 97 % uczniów zdało maturę w I Liceum Ogólnokształcącym. Na drugim miejscu pod względem zdawalności znalazło się liceum mieszczące się w Zespole Szkół Nr 1 w Bochni z wynikiem 95 %, a na trzecim technikum tej szkoły z wynikiem 85 %.

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie maturę zdało 81 %. W II Liceum w Bochni maturę zdało 78 % uczniów, w Zespole Szkół Nr 2 w Bochni 75%, a w Zespole Szkół Nr 3 w Bochni 68 %.

Łącznie egzaminu dojrzałości nie zaliczyło 113 uczniów. Do matury poprawkowej będą mogli podejść uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu w części pisemnej pod warunkiem, że żaden z tych egzaminów nie został maturzyście unieważniony.

Egzamin pisemny w ramach matury poprawkowej odbędzie się 24 sierpnia br., zaś wyniki matury poprawkowej poznamy 10 września 2021 roku.   Wszystkim, którzy zdali maturę gratulujemy, zaś tym przed którymi jeszcze egzaminy poprawkowe – życzymy powodzenia.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Ffff

    07 lipca 2021 godzina 13:01

    Jaki procent uczniów z każdej ze szkół przystępuje do matury?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra