- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Piękny finał zbiórki makulatury na budowę Centrum Dziecka w stolicy Kamerunu

- REKLAMA -

Ponad 30 ton makulatury zebrano w sobotę podczas akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni. W efekcie na konto budowy Centrum Dziecka „Cite de vie – Mere Josepha” w Yaounde – stolicy Kamerunu wpłynęło ponad 11, 5 tys. zł.

– Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W 12 kontenerach zebraliśmy 23 370 kg zużytego papieru i tektury. Ponadto osoby indywidualne i instytucje przekazywały makulaturę bezpośrednio do bazy EKOM BUDU w ilości 8 820 kg. Łącznie zebraliśmy 32 190 kg, co dało kwotę  11 266,50zł. Sześć osób przekazało darowiznę w wysokości 304,00 zł. Tak więc konto budowy Centrum Dziecka „Cite de vie – Mere Josepha w Yaounde – stolicy Kamerunu, wsparliśmy kwotą 11 570,50 zł – relacjonuje Maria Ślusarz organizatorka akcji.

W zbiórkę makulatury zaangażowały się osoby o wrażliwym sercu i dobrej woli z Bochni i Ziemi Bocheńskiej, Brzeska, Krakowa, a nawet powiatu nowosądeckiego.

Tradycyjnie do zbiórki makulatury włączyły się szkoły i instytucje: Szkoła Podstawowa Nr 5 i Nr 7 w Bochni, Szkoła Podstawowa w Szczurowej, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, Akcja Katolicka przy parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Kobylu, Parafia św. Antoniego w Cikowicach Studio K w Łapczycy,Galeria Rondo w Bochni, RPK w Bochni, IGLOO Stary Wiśnicz , Sport-Relax- Sklep Sportowy w Bochni, Wypożyczalnia Krawczyk Bochnia, Keijsers Interior Projects Sp. z o.o. w Bochni, Hurtownia Elektryczna MEGAel w Bochni.

Przy sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach bardzo ofiarnie pracowali parafianie z parafii św. Pawła Ap.

– Wszystkim, którzy wsparli akcję i osobom pracującym przy składaniu makulatury do kontenerów składamy gorące wyrazy wdzięczności. Szczególne podziękowania składamy bocheńskim instytucjom i portalom internetowym, które poprzez bezinteresowne umieszczanie plakatów i informacji o zbiórkach pomagają nam w nagłośnieniu akcji „Makulatura na misje” – dodaje Maria Ślusarz.

Budowę można wesprzeć przekazując fundusze na konto:  

Elżbieta Czesława Frąckiewicz, ul. Henryka Sienkiewicza 24, 09-402 Płock Credit Agricol Bank Polska S.A. 16 1940 1076 6592 0145 0000 0000 dopisując przeznaczenie ofiary: – na budowę CENTRUM DZIECKA, lub przekazując 1% podatku na KRS 0000331212 z dopiskiem:„Na budowę CENTRUM DZIECKA w Kamerunie – K11″.

Następna zbiórka makulatury odbędzie się w maju.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra