- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Pełna sala podczas Dnia Kobiet w Brzesku – DUŻO ZDJĘĆ

Fot. UM w Brzesku
- REKLAMA -

Moc atrakcji czekało na uczestników Dnia Kobiet w Brzesku. Wydarzenie, zorganizowane w sobotę przyciągnęło mnóstwo osób. Nic w tym dziwnego organizatorzy imprezy postarali się, by każda z pań znalazła coś ciekawego dla siebie. Gościem Dnia Kobiet była Anna Maria Wesołowska – prawniczka i niezawodowa aktorka znana z serialu TVN, podczas spotkania zostały przeprowadzone metamorfozy z marką REVER, był też pyszny tort.

Nadkomplet pań zebrał się w sobotę 4 marca w sali audytoryjnej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego, gdzie miało miejsce unikatowe wydarzenie z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet, zorganizowane przez burmistrza Brzeska Tomasza Latochę, Wydział Strategii i Rozwoju na czele z dyrektor Barbarą Kuczek oraz Miejski Ośrodek Kultury. Przewodnim motywem wieczoru było hasło „Bądź taką kobietą, która poprawia koronę innej kobiecie, nie mówiąc światu, że się osunęła”.

Gościem specjalnym wydarzenia była Anna Maria Wesołowska – prawniczka, sędzia w stanie spoczynku, znana z popularnych programów telewizyjnych. Od wielu lat zajmuje się edukacją prawną, dotyczącą głównie relacji rodzinnych. W Brzesku wygłosiła prelekcję poświęconą znaczeniu profilaktyki integracyjnej w życiu kobiety. Uczyniła to w charakterystyczny dla siebie sposób – w przystępnej formie, przytaczając wiele przykładów ze swojego doświadczenia zawodowego. Na zakończenie zapowiedziała, że w najbliższym czasie pojawi się w Brzesku ponownie podczas spotkań z młodzieżą szkolną, na zaproszenie burmistrza Brzeska oraz dyrektor WEKiS Urszuli Białki. Na pewno spotka się ponownie z osobami dorosłymi. Ta informacja spotkała się z burzą oklasków.

Równie entuzjastycznie został przyjęty kabaretowy występ „Babek z klasą” – duetu tworzonego przez Joannę Kossoń i Agatę Podłęcką. Obie panie w programie „Babski sprawy” w dowcipny sposób przedstawiły relacje damsko-męskie. Autorskie skecze i monologi przeplatane były  piosenkami z własnymi tekstami napisanymi do znanych melodii z repertuaru legendarnej Abby.

Zwieńczeniem sobotniego wieczoru był widowiskowy pokaz mody poprzedzony szeregiem przygotowań kryjących się pod wiele mówiącym hasłem „Metamorfoza” , za którą odpowiedzialne były specjalistki w zakresie wizażu i kosmetyki: Sabina Hajdo-Piórek (firma Rever), Paulina Ciuba-Cierniak i Patrycja Stach (Galeria Fryzur), Izabella Kowalczyk (Sekrety Urody), Beata Postawa (Apogeum), Paulina Cisak (Beauty Alert) oraz Anna Osuch i Patrycja Stach. Modelkami były: Barbara Borowiecka, Anna Hajdo, Karolina Roczniak, Joanna Szczepka i Anna Maria Wesołowska – wszystkie zostały nagrodzone gromkimi brawami. Kreacje zostały zaprojektowane i wykonane w renomowanej firmie Rever Sabiny Hajdo-Piórek, która na wstępie zaprezentowała profil i spore już osiągnięcia swojej marki.  

Tuż po pokazie w roli głównej wystąpił pokaźnych rozmiarów tort – smakowity upominek dla wszystkich uczestniczących w wydarzeniu pań. Burmistrz Brzeska oraz kilku towarzyszących mu mężczyzn obdarowali każdą kobietę kwiatami.    

Na wszystkich trzech kondygnacjach budynku RCK-B rozstawione były stoiska, na których prezentowały się firmy, stowarzyszenia i instytucje oraz osoby prywatne, zajmujące się na co dzień działalnością, która jest w stanie zainteresować każdego. Swoje stanowiska przygotowały: Natalia cukiernia, Project Ciacho By Natalie, kawiarnia Kawowe Love – Dorota Kwiecień, lekarz ginekolog-położnik Agnieszka Golis-Tomala,  Koło Gospodyń Wiejskich Mokrzyska, Szczep Czarny ZHP Jadowniki, Studio Figura Brzesko – Elżbieta Machaj i Urszula Iwańska, Wooden Chic (dekoracje), Jadwiga Brzózka i Stanisława Węgrzyn (krawiectwo), Olejarnia Gaja,  Klub HDK Moto Jadowniki, doradca finansowo-ubezpieczeniowy Anna Krzysztofowicz, Gabinet Dietetyczny Bonne Sante – Oliwia Strugała, Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Brzeskie Smyki – Katarzyna Martyka,  Lawendowy Catering – Agnieszka Lewandowska & Joanna Młyńska, Florystki Artystki –  Małgorzata Bober i Barbara Sorota, Akademia Ruchu Libra – Katarzyna Pytka, Sowa Reklamy – Małgorzata Martel, Fabryka Uniesień, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna – Anna Jagusińska, Kosmetyki Mary Kay – Paulina Pytka, Grupa Teatralna – Agata Podłęcka, Grupa Turystyczna „Łaziorki” z Brzeska, Krakowiacy Ziemi Brzeskiej, Katarzyna Kasperczyk – przedstawicielka  Thermomix, Dr Max, Patrycja Mrówka-Chmura  –  Badanie znamion, naturalne soki.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra