- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Opieka 75+ to konkretna pomoc dla seniorów – podkreśla poseł Józefa Szczurek-Żelazko

- REKLAMA -

Dobra wiadomość dla seniorów. W czasach pandemii mogą liczyć między innymi na wsparcie w ramach programu Opieka 75+. Na temat tego programu, ale także  szeroko pojętej polityki senioralnej  – mówił  podczas dzisiejszego, 27. posiedzenia  Sejmu Stanisław Szwed Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, odpowiadając na pytania zadane przez  poseł Józefę Szczurek-Żelazko.

– To bardzo ważne, aby zwłaszcza teraz, podczas pandemii osoby starsze nie czuły się samotne zamknięte w swoich domach. Szeroki wachlarz przygotowanych propozycji w ramach programu Opieka75+ obejmuje między innymi usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze. To wsparcie osób starszych przez wizytę opiekuna, czy nawet, jeśli jest taka potrzeba rehabilitanta  – podkreśla poseł Józefa Szczurek-Żelazko.

Stanisław Szwed zwrócił uwagę, że program Opieka75+ realizowany od 2018  roku przez rząd Prawa i Sprawiedliwości cieszy się coraz większym zainteresowaniem  samorządów.  W 2019 roku  skorzystało z niego 435 gmin, które otrzymały na ten cel 9,6 mln zł. W ubiegłym roku  realizowano go w 530 gminach i wykorzystano 21 mln zł.

Polityka senioralna to także wsparcie w postaci 13. i 14. emerytury, ale też realizacja dwóch programów, które dbają o aktywność seniorów. To program Senior+ , dzięki któremu powstają domy seniora i program Aktywni+ , który z kolei kładzie nacisk na aktywność seniorów, także w świecie komputerowym, a także dba o ich bezpieczeństwo. Nabory do programów trwają do  26 marca 2021 roku. W poprzednich latach w samej tylko Małopolsce dofinansowano 226 projektów, skorzystało z niego 309 tys. osób i 3600 niepełnosprawnych.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra