- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Od maja biopsje i operacje tarczycy także w bocheńskim szpitalu

- REKLAMA -

To kolejny ukłon w kierunku mieszkańców powiatu bocheńskiego. Od maja Szpital Powiatowy w Bochni oferuje kompleksową diagnostykę i leczenie chirurgiczne w chorobach i nowotworach tarczycy.

Operacje tarczycy wykonywane są przy użyciu nowoczesnego sprzętu tzw. neuromonitoringu, który pozwala na minimalizację ryzyka uszkodzenia strun głosowych podczas operacji i spełniającego standardy ośrodków zabiegowych o najwyższym stopniu referencyjności. Co istotne, metoda ta jest wystanadaryzowana i bardzo bezpieczna dla pacjentów.

W związku z wykonywanymi zabiegami w szpitalu rozszerzono także diagnostykę pacjentów o badania ultrasonograficzne z biopsją cienkoigłową tarczycy. Do tej pory pacjenci posiadający wskazanie do takiego badania musieli jeździć do Krakowa.

Obecnie materiał  do biopsji tarczycy jest pobierany podczas wizyty w Poradni Onkologicznej lub Poradni Chirurgicznej przez dr n. med.  Łukasza Strzępka, lek. med. Dariusza Kanię oraz lek. med. Dorotę Szymańską, uprawnionych do tego chirurgów.

Aby umówić się na pobranie materiału, pacjenci muszą zarejestrować się na wizytę w Centrum Poradni Specjalistycznych Szpitala Powiatowego w Bochni dzwoniąc pod nr tel. 14 615 33 07.

– Już pierwsze operacje z wykorzystaniem neuromonitoringu za nami. Zarówno personel jak i pacjenci są zadowoleni z efektów. Aby umówić się na konsultację zapraszamy do Poradni Onkologicznej lub ze skierowaniem do Poradni Chirurgicznej. Tam będzie wykonana biopsja i ewentualna kwalifikacja do operacji – wskazuje dr n. med. Łukasz Strzępek,  lekarz kierujący Oddziałem Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra